סקר קרקע

סקר קרקע

סקר קרקע בצפון | סקר קרקע במרכז | סקר קרקע בדרום

ביצוע סקר קרקע היסטורי, דיגום קרקעות מזוהמות, סקר גז קרקע במעבדה מוסמכת והגשת דוחות מפורטים למשרד להגנת הסביבה.

איזיטופ ושלוחותיה מבצעות סקרי קרקע לאפיון זיהומי קרקע ע”י צוות מומחים, כולל בדיקות גזים בקרקע, ביצוע סקרים הסטוריים והגשת דוחות מפורטים למשרד להגנת הסביבה. ייצוג הלקוח מול המשרד להגנת הסביבה. ליווי בהיתרי בנייה תוך ביצוע (במידה ונדרש) הטיפול עצמו, כולל פתרון קצה באתר הטמנה מאושר.

הצעת מחיר

דיגום קרקע סקר היסטורי סקר גז קרקע קידוח קרקע מזוהמת

סקר קרקעות מזוהמות

לאחר סיום ביצועו של סקר היסטורי על אתר כלשהו, במקרים בהם מסקנות הסקר מעידות על חשד לזיהום, השלב המתחייב הבא הינו ביצוע סקר קרקע. סקר הקרקע מתחיל בסקר פיזי בשטח האתר והכנת תכנית דיגום המוסכמת על המשרד להגנת הסביבה ובהתאם לקווים המנחים המצוינים בפרוטוקול ביצוע סקר קרקע המוסכמים על המשרד להגנת הסביבה.

לאחר מכן, מבוצע דיגום קרקע ובמקרה הצורך גם דיגום גזי קרקע באתר והדגימות מועברות לאנליזה במעבדה מוסמכת לקביעת ריכוזים ופרמטרים שונים של המזהם בקרקע.

לפי תוצאות בדיקות המעבדה, ובתיאום עם המשרד להגנת הסביבה, נקבעים האזורים באתר הנחשבים למזוהמים לפי ערכי הסף עבור שימוש הקרקע הרלוונטי והמרחק ממי התהום ומבוצע דיגום משלים לצורך תיחום הזיהום והערכת כמות הקרקע הכוללת הזקוקה לטיפול.

לאחר הגשת דוח סקר הקרקע הסופי, מתחיל תהליך תכנון וביצוע הטיפול שנדרש לבצע בקרקע המזוהמת.

קידוח ודיגום קרקע מזוהמת

סקר קרקע בתחנות דלק

המשרד להגנת הסביבה חקק תקנות אשר נועדו למנוע זיהום קרקעות ומקורות מים על ידי תחנות דלק תשתיות דלקים ומחייב תחזוקה ובדיקות תקינות תקופתיות של המערכות לרבות בדיקת אטימות המכלים, התקנת אמצעים לגילוי דליפות וניטור חודשי. על פי חוק רישוי עסקים הגורם המאשר רשאי להתנות את מתן האישור לרישיון עסק של תחנת תדלוק בביצוע סקר קרקע.

עוד על סקרי קרקע בתחנות דלק >

 

סקר קרקע לבתי עסק ומפעלים

סקר קרקעתעשיינים ובעלי עסקים נדרשים לפעול בשקיפות מלאה ובכפוף לחוקים ותקנות המתייחסים למניעה וטיפול בזיהומי קרקע ומפגעי איכות הסביבה. חברת איזיטופ מעניקה שירותי איכות הסביבה למגזר העסקי ולתעשייה ובמסגרתו עורכת עבור חברות ומפעלים סקרי קרקע מקיפים לאיתור זיהומים בהתאם לדרישות של המשרד להגנת הסביבה, מבצעת פעולות של טיהור ושיקום קרקעות בטכנולוגיות מתקדמות.

עוד על סקר קרקע לבתי עסק ומפעלים >

סקר קרקע לבנייה

שיקום קרקע לבנייה

ביצוע סקרי קרקע באתר המיועד לבנייה לרבות סקר היסטורי, סקר גז קרקע ודיגום קרקע לאיתור זיהומים.

פיתוח הערים והתרחבות הישובים לא פעם מביאים לשינוי ייעוד הקרקע והפיכתה לקרקע לבנייה, אלא שלעתים האתר שבו מתכוונים לבנות שכונת מגורים חדשה עבר תהליך של זיהום שמקורו בפעילות המזהמת של התעשייה, אתרי פסולת, תחנות דלק, הימצאות של פסולת רעילה ומזהמים כתוצאה מתאונות ואירועי חומרים מסוכנים. האתרים הללו ברבות הימים הופכים לאתרים לבנייה חדשה וצומחת בנופי ארצנו ואילו מצבם האקולוגי עלול ליצור מצב של פגיעה בבריאות התושבים ואיכות הסביבה. על-מנת לאשר את האתרים הללו ולהפוך אותם למקומות שניתן יהיה לבנות בהם, יש לעבור תהליך בדיקת הקרקע המיועדת לבנייה לאיתור זיהומים.

עוד על סקר קרקע לבנייה >>

קידוחי ניסיון

קידוחי ניסיון

קידוחי ניסיון הם קידוחים המבוצעים בקרקע בשטח מסוים והם נעשים בהזמנה מראש על מנת לעשות הערכה של מצב הקרקע וכיצד ניתן לתכנן מעליה את פרויקט הבנייה הנדרש. קידוחי הניסיון מתבצעים על ידי חברה חיצונית, לבחירת הלקוח או בעל השטח, שלאחר מכן מעבירה את המידע ליועצי קרקעות. לאחר הקידוח והעברת הממצאים, על יועצי הקרקעות להחליט על סוג הביסוס הנדרש לשטח דבר אשר יאפשר את תהליך התכנון והבנייה. הביצוע של קידוחים מסוג זה בשילוב עם חוות הדעת של יועץ קרקעות מומחה לפני השלמת העסקה לקניית השטח, עשוי למנוע עוגמת נפש רבה כמו גם כמות לא מבוטלת של כסף.

עוד על קידוחי ניסיון >>

קידוחי SPT

קידוחי SPT לקרקע

קידוחי SPT נעשים לרוב במסגרת קידוחי ניסיון על מנת לבדוק את הקרקע ולהבין אילו תשתיות היא יכולה להכיל. קידוחי SPT נועדו כדי לזהות את הצפיפות שבקרקע והם נפוצים וחשובים במיוחד כחלק מהבדיקה של השטח הנבחר עבור קידוחי ניסיון. ביצוע קידוחי SPT דורש מיומנות ומקצועיות רבה. ברשותה של חברת “איזיטופ” מומחים המבצעים את העבודה ומוכשרים בצורה יסודית על מנת להבין את הכלים בהם הם משתמשים עד הסוף ולהשיג את התוצאות האמינות והמדויקות ביותר.

עוד על קידוחי SPT >>

סקר קרקעסקר קרקע בקניון הדרים נתניה

חברת איזיטופ ביצעה סקר קרקע במתחם קניון הדרים בעיר נתניה.

איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגומי קרקע וערמות לפי תקן ISO-17025.

גלריית תמונות של סקר קרקע בקניון הדרים >>

דיגום קרקע במכון טיהור שפכיםדיגום קרקע במט”ש קצרין

צוות איזיטופ בשטח מבצע קידוח ודיגום לבדיקות קרקע במט”ש קצרין ברמת הגולן.

גלריית תמונות של דיגום קרקע במט”ש קצרין >>

סקר קרקע – מהו?

סקר קרקע - מהו?

סקר קרקעות מזוהמות מתבצע באתרים בהם התגלה זיהום או נמצא חשד לזיהום קרקע. מטרת הסקר היא לברר את סוגי המזהמים, ריכוז המזהמים, ההיקף המרחבי של הזיהום, הסכנות הטמונות בו והאפשרויות לטיפול ושיקום האתר.

סקר הקרקע מתבצע בעזרת סדרת קידוחים , הכוללת גם איסוף ודגימה של גזי קרקע. בתכנון הסקר נבחרות שיטות מדידה, נבחרות דגימות שיועברו לאנליזה במעבדה, נבחרות האנליזות המתאימות לזיהוי המזהמים, שיטת הקידוח ואופן הדגימה מהקרקע.

סקר הקרקע מורכב ממספר שלבים עיקריים. תחילה מתבצע סקר היסטורי, שמטרתו לאסוף את כל המידע הקיים לגבי הזיהום הפוטנציאלי באתר ופרמטרים שונים המאפיינים את האתר (כגון תשתיות, דליפות, וכד’). בשלב זה נערכת בדיקה מקיפה מול משרדי ממשלה ורשויות, סיור בשטח עצמו, וסקירת תצלומים ומפות של האתר. נערכת סקירה הידרולוגית של מצב מי התהום וחתך גיאולוגי לאפיון שכבות הקרקע.

עוד על סקר קרקע >>

סקר קרקע למכירה

סקר קרקע למכירה

מתכננים לרכוש קרקע לבניית בית פרטי, לצורכי הקמת משק חקלאי או לכל מטרה אחרת? רגע לפני שאתם חותמים על החוזה, כדאי לוודא שהשטח שמיועד לבנייה או פיתוח אינו מזוהם וכשיר לשימוש פרטי או עסקי.

קרקע מזוהמת הינה מתחם שטח שנגרם לו נזק סביבתי על ידי מפגע תעשייתי, דלקים, גזים ורעלים כימיים נוספים. נכון להיום, על פי המידע של משרד לאיכות הסביבה, התגלו בישראל כ– 15000 יחידות שטח מזוהמות, חלקן ממוקמות במרכז הארץ, באזורי הבנייה המבוקשים ביותר. הטיפול בקרקעות מזוהמים מורכב ומשתנה בהתאם למקור הזיהום, כאשר תהליך הטיהור לרוב יקר מאוד ולעתים עולה יותר מהמחיר של הקרקע עצמה.

עוד על סקר קרקע למכירה >>

הנחיות המשרד להגנת הסביבה לביצוע סקר קרקע

הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע

הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע

סקר קרקע הוא בדיקה פיזית של הקרקע אשר מתבססת על מידע קודם שנאסף בשלבים הראשונים של הליך הסקירה והחקירה של הקרקע. מטרתו של סקר הקרקע מקצועי הוא לאפיין באופן מלא את הקרקע ואת הסיכון הנשקף מהמזהמים המצויים בה לסביבה ולבריאות הציבור.

להורדת הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע >>

סקר היסטורי

הנחיות לביצוע סקר היסטורי

אפיון האתר, באמצעות עריכת הסקר ההיסטורי, מהווה גם בסיס מקצועי להליכים שונים בעלי משמעות מקצועית ומשפטית, לרבות הליכי תכנון ובניה כגון קביעת ייעוד ושימושי קרקע וכן הליכי מכירה ומיזוג של חברות ונכסים, בין היתר, במסגרת בדיקות נאותות.

להורדת הנחיות ביצוע סקר היסטורי >>

הנחיות לביצוע סקר גז פאסיבי

הנחיות לביצוע סקר גז פאסיבי

השיטה הפאסיבית לדיגום ואיפיון גז קרקע באמצעות הדוגמים שלעיל הוכחה כיעילה לזיהוי מזהמים אורגניים נדיפים (VOC) ומזהמים או ירגנ ים חצי- נדיפים (VOC-S) בטווח ריכוזים רחב ובקרקעות בעלות מרקם שונה, כולל קרקעות בעלות מוליכות (Permeability) נמוכה (כגון קרקעות חרסיתיות, קרקעות טין וקרקעות דחוסות).

להורדת הנחיות לביצוע סקר גז פאסיבי >>

הנחיות לביצוע סקרי גזי קרקע בשיטות אקטיביות

הנחיות לביצוע סקרי גזי קרקע בשיטות אקטיביות

ההנחיות מתארות את הפרוצדורות לדיגום גז קרקע אקטיבי בשיטת 15-TO במטרה לקבל ממצאים אמינים ועיקביים המייצגים את תנאי האתר. בשיטה זו יש להכניס נפח מדוד של גז קרקע למכל דיגום: קניסטר מנירוסטה שעבר פאסיבציה והנתון בתת-לחץ או מכלי דיגום אחרים.

להורדת הנחיות לביצוע סקרי גזי קרקע בשיטות אקטיביות >>

הנחיות מקצועיות לדיגום אוויר תוך מבני לבחינת חדירת גזי קרקע למבנה​

הנחיות מקצועיות לדיגום אוויר תוך מבני לבחינת חדירת גזי קרקע למבנה

ביצוע דיגום אוויר תוך מבני לבחינת נוכחות גזי קרקע במבנה. ההנחיות מתייחסות להיבטים הטכניים הנוגעים לביצוע הדיגום הנדרש לפי ההנחיות המקצועיות למיגון מבנים מפני חדירת גזי קרקע.

להורדת הנחיות לדיגום אוויר לבחינת חדירת גזי קרקע >>

Logo