איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שירותי אקולוגיה

  איזיטופ מספקת מגוון שירותי אקולוגיה בטכנולוגיות מתקדמות עבוד מפעלים, חברות תעשייה, מוסדות ועסקים בפריסה ארצית.

  לחברת איזיטופ ניסיון עשיר רב שנים של מתן שירותי איכות הסביבה ושירותי אקולוגיה מגוונים הכוללים בין היתר טיהור קרקעות מזוהמות, בוצות ושפכים, מחזור והטמנת פסולת מכל הסוגים, טיפול באירועי חומרים מסוכנים, זיהומי ים ונחלים ועוד.

  המערכת האקולוגית

  המערכת האקולוגית מהווה יחסי גומלין של אורגניזמים שיחד יוצרים איזון ושלמות של גורמים ביוטיים ואביוטיים אשר מרכיבים את משאבי הטבע והתנאים הסביבתיים. פעילות האדם לא פעם מפרה את האיזון העדין ויוצרת שינויים במערכת המורכבת ופוגעת בה. העולם המתועש והמתקדם של ימינו דוהר קדימה ומותיר אחריו אדמה חרוכה של מפגעי איכות הסביבה קשים ולעתים בלתי הפיכים של זיהומי אוויר, פסולת תעשייתית רעילה, בוצות ושפכים, קרקעות ומי תהום מזוהמים. על מנת לאפשר למערכת האקולוגית להבריא, לחזור לתפקוד מלא ולא לפגוע בסופו של דבר בנו, בני האדם, קיים צורך מתמיד בפעולות מניעת זיהומים וגם טיפול באירועי זיהום ותוצאותיהם.

  מפגעי אקולוגיה

  המשרד להגנת הסביבה מגדיר חוקים ברורים ומציב דרישות שמטילות אחריות על בעלי עסקים ונכסים לצורך מניעת מפגעים אקולוגיים וטיפול בזיהומים. הסכנות שונות של מזהמים מסתתרות בכל פינה, לעתים בצורה בלתי צפויה. ולא מדובר רק במפעלי תעשייה מזהמת. בתי עסק רבים עלולים ליצור זיהומי קרקע ומי תהום בקלות רבה. לדוגמה מוסכים ומשטפות מיצרים מי שופכין מזוהמים בשמנים שמזהמים את הקרקע, מתקנים של תחנות דלק עלולים לדלוף דלקים, זיהומי קרקע יכולים להתרחש כתוצאה משטיפת ציוד של חברות ריסוס והדברה, תקלות בהן ניזוקה צנרת או מתקנים המכילים חומרים מסוכנים או רעילים, תאונות בתעשייה וגם תאונות דרכים פשוטות עלולות להפוך למפגע אקולוגי רציני. מספיקה מכלית דלק אחת הפוכה ודולפת כדי ליצור זיהום סביבתי רציני.

  סקרי קרקע

  כדי לשקם קרקע מזוהמת או לשלול את הימצאות הזיהומים באדמה יש לבצע סקרי קרקע מקיפים כשלב ראשון. הדבר נחוץ במיוחד במקרים של שינוי יעוד קרקע. למשל אם שטח מסוים מיועד לבניית שכונת מגורים חדשה, חשוב מאוד לבדוק איזו פעילות התקיימה בה לפני כן. האם פעלו באזור מפעלי תעשייה, איזה סוג של מפעלים ומהם הסיכונים שהאדמה זוהמה כתוצאה מפעילות זו. סקר קרקע היסטורי אוסף מידע נרחב ממגוון גורמים ממשלתיים ופרטיים ומספק מענה לשאלות אלו. על בסיס סקר היסטורי מקבלים החלטות על סקרי קרקע נוספים, דגימות מעבדה וגם סקרי גז קרקע. מפעלי ועסקים שעובדים עם חומרים מסוכנים גם הם מחויבים על פי חוק לערוך בדיקות קרקע בהתאם לרמת הסיכון וכחלק מסקר הסיכונים.

  סקר קרקע בתחנות דלק

  המשרד להגנת הסביבה חקק תקנות אשר נועדו למנוע זיהום קרקעות ומקורות מים על ידי תחנות דלק תשתיות דלקים ומחייב תחזוקה ובדיקות תקינות תקופתיות  של המערכות לרבות בדיקת אטימות המכלים, התקנת אמצעים לגילוי דליפות וניטור חודשי. על פי חוק רישוי עסקים הגורם המאשר רשאי להתנות את מתן האישור לרישיון עסק של תחנת תדלוק בביצוע סקר קרקע.

  עוד על סקרי קרקע בתחנות דלק >

  סקר קרקע לבנייה

  פיתוח הערים והתרחבות הישובים לא פעם מביאים לשינוי ייעוד הקרקע והפיכתה לקרקע לבניה, אלא שלעתים האתר שבו מתכוונים לבנות שכונת מגורים חדשה עבר תהליך של זיהום שמקורו בפעילות המזהמת של התעשייה, אתרי פסולת, תחנות דלק, הימצאות שלפסולת רעילה ומזהמים כתוצאה מתאונות ואירועי חומרים מסוכנים. האתרים הללו ברבות הימים הופכים לאתרים לבנייה חדשה וצומחת בנופי ארצנו ואילו מצבם האקולוגי עלול ליצור מצב של פגיעה בבריאות התושבים ואיכות הסביבה. על-מנת לאשר את האתרים הללו ולהפוך אותם למקומות שניתן יהיה לבנות בהם, יש לעבור תהליך שלם של בדיקת הקרקע המיועדת לבניה לאיתור זיהומים.

  עוד על סקר קרקע לבנייה >

  סקר קרקע לבתי עסק ומפעלים

  תעשיינים ובעלי עסקים נדרשים לפעול בשקיפות מלאה ובכפוף לחוקים ותקנות המתייחסים למניעה וטיפול בזיהומי קרקע ומפגעי איכות הסביבה. חברת איזיטופ מעניקה שירותי איכות הסביבה למגזר העסקי ולתעשייה ובמסגרתו עורכת עבור חברות ומפעלים סקרי קרקע מקיפים לאיתור זיהומים בהתאם לדרישות של המשרד להגנת הסביבה, מבצעת פעולות של טיהור ושיקום קרקעות בטכנולוגיות מתקדמות.

  עוד על סקר קרקע לבתי עסק ומפעלים >

  חוות דעת מומחה אקולוגיה

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה מציעה ללקוחותיה ייעוץ אקולוגי של מומחה מוסמך בעל ניסיון של שנים והיכרות עמוקה עם מערכת התכנון הארצית. ליווי אקולוגי בהכנת תכניות מתאר לוועדה מקומית, ועדה ארצית החל מהשלבים הראשונים.

  עוד על חוות דעת מומחה אקולוגיה >

  פרויקטים של שירותי אקולוגיה

  להלן מספר דוגמאות של פרויקטים אותם ביצעה חברת איזיטופ.

  טיהור נחל צין

  פרויקט טיהור קרקע מזוהמת כתוצאה מפיצוץ צינור ודליפת דלק בנחל צין שבדרום הארץ.

  אזור הנגב שוכן בדרום הארץ ומשתרע על פני 13,000 קמ”ר ומהווה כ-60% משטח ישראל. נחל צין השוכן באזור זה הוא אחד מנחלי האכזב הגדולים בנגב, אורכו כ-120 ק”מ והוא מאופיין בסלעי משקע מסוגים שונים כגון: קרבונט, קירטון, חוואר וצור ואפיקו מורכב מחלוקים בני גדלים שונים. הנחל הוא דוגמא מרשימה לתהליכים הגיאולוגיים שעיצבו את האזור. ההשערה המקובלת כיום היא שחלקו העליון של הנחל הוא אפיקו הקדום של נחל בשור.

  עוד על טיהור נחל צין >

  טיפול בבוצה – בתי זיקוק

  פרויקט לנד פארם – בתי הזיקוק חיפה, 2013. פינויי בוצות בז”ן בליווי המשרד להגנת הסביבה.

  פרויקט הלנד-פארם בבתי הזיקוק חיפה החל לפני מספר שנים בתוך שטח ייעודי שניבנה בשיתוף פעולה עם אנשי הטכניון בחיפה. לפני מספר שנים בשלב מסוים, הופסק הטיפול הביולוגי בבוצות הדלקים. ב- 03/2013 זכתה חברת ‘איזיטופ’ בפינויי כל שטחי הלנד-פארם של בוצות בז”ן חיפה ובליווי המשרד להגנת הסביבה נחפרו אלפי טונות של בוצה והובלו למתקני הטיפול באתר אפעה במישור רותם בנגב המזרחי.

  עוד על טיפול בבוצע בבתי זיקוק >

  שיקום קרקעות מזוהמות – מתחם כורדני

  איזיטופ זכתה בביצוע פרויקט טיהור מתחם הכורדני בשטח כולל של 800 דונם בקרית מוצקין. שטח שהתפנה בשנים האחרונות מבסיסי צה״ל . לאחר סיום עבודות טיהור הקרקע המזוהמת ושיקום האתר, ישווקו הקרקעות במתחם זה למגורים, מסחר ומוסדות ציבור. בשיתוף שיכון ופיתוח ועיריית קרית מוצקין. זהו פרוייקט השיקום והטיהור הגדול מסוגו שמתבצע בישראל.

  עוד על שיקום קרקעות מזוהמות במתחם כורדני >

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ