איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שירותי אקולוגיה

  איזיטופ מספקת מגוון שירותי אקולוגיה בטכנולוגיות מתקדמות עבוד מפעלים, חברות תעשייה, מוסדות ועסקים בפריסה ארצית.

  לחברת איזיטופ ניסיון עשיר רב שנים של מתן שירותי איכות הסביבה ושירותי אקולוגיה מגוונים הכוללים בין היתר טיהור קרקעות מזוהמות, בוצות ושפכים, מחזור והטמנת פסולת מכל הסוגים, טיפול באירועי חומרים מסוכנים, זיהומי ים ונחלים ועוד.

  שירותים אקולוגיים

  המערכת האקולוגית

  המערכת האקולוגית מהווה יחסי גומלין של אורגניזמים שיחד יוצרים איזון ושלמות של גורמים ביוטיים ואביוטיים אשר מרכיבים את משאבי הטבע והתנאים הסביבתיים. פעילות האדם לא פעם מפרה את האיזון העדין ויוצרת שינויים במערכת המורכבת ופוגעת בה. העולם המתועש והמתקדם של ימינו דוהר קדימה ומותיר אחריו אדמה חרוכה של מפגעי איכות הסביבה קשים ולעתים בלתי הפיכים של זיהומי אוויר, פסולת תעשייתית רעילה, בוצות ושפכים, קרקעות ומי תהום מזוהמים. על מנת לאפשר למערכת האקולוגית להבריא, לחזור לתפקוד מלא ולא לפגוע בסופו של דבר בנו, בני האדם, קיים צורך מתמיד בפעולות מניעת זיהומים וגם טיפול באירועי זיהום ותוצאותיהם.

  מפגעי אקולוגיה

  המשרד להגנת הסביבה מגדיר חוקים ברורים ומציב דרישות שמטילות אחריות על בעלי עסקים ונכסים לצורך מניעת מפגעים אקולוגיים וטיפול בזיהומים. הסכנות שונות של מזהמים מסתתרות בכל פינה, לעתים בצורה בלתי צפויה. ולא מדובר רק במפעלי תעשייה מזהמת. בתי עסק רבים עלולים ליצור זיהומי קרקע ומי תהום בקלות רבה. לדוגמה מוסכים ומשטפות מיצרים מי שופכין מזוהמים בשמנים שמזהמים את הקרקע, מתקנים של תחנות דלק עלולים לדלוף דלקים, זיהומי קרקע יכולים להתרחש כתוצאה משטיפת ציוד של חברות ריסוס והדברה, תקלות בהן ניזוקה צנרת או מתקנים המכילים חומרים מסוכנים או רעילים, תאונות בתעשייה וגם תאונות דרכים פשוטות עלולות להפוך למפגע אקולוגי רציני. מספיקה מכלית דלק אחת הפוכה ודולפת כדי ליצור זיהום סביבתי רציני.

  סקרי קרקע

  כדי לשקם קרקע מזוהמת או לשלול את הימצאות הזיהומים באדמה יש לבצע סקרי קרקע מקיפים כשלב ראשון. הדבר נחוץ במיוחד במקרים של שינוי יעוד קרקע. למשל אם שטח מסוים מיועד לבניית שכונת מגורים חדשה, חשוב מאוד לבדוק איזו פעילות התקיימה בה לפני כן. האם פעלו באזור מפעלי תעשייה, איזה סוג של מפעלים ומהם הסיכונים שהאדמה זוהמה כתוצאה מפעילות זו. סקר קרקע היסטורי אוסף מידע נרחב ממגוון גורמים ממשלתיים ופרטיים ומספק מענה לשאלות אלו. על בסיס סקר היסטורי מקבלים החלטות על סקרי קרקע נוספים, דגימות מעבדה וגם סקרי גז קרקע. מפעלי ועסקים שעובדים עם חומרים מסוכנים גם הם מחויבים על פי חוק לערוך בדיקות קרקע בהתאם לרמת הסיכון וכחלק מסקר הסיכונים.

  סקר קרקע בתחנות דלק

  המשרד להגנת הסביבה חקק תקנות אשר נועדו למנוע זיהום קרקעות ומקורות מים על ידי תחנות דלק תשתיות דלקים ומחייב תחזוקה ובדיקות תקינות תקופתיות  של המערכות לרבות בדיקת אטימות המכלים, התקנת אמצעים לגילוי דליפות וניטור חודשי. על פי חוק רישוי עסקים הגורם המאשר רשאי להתנות את מתן האישור לרישיון עסק של תחנת תדלוק בביצוע סקר קרקע.

  סקר קרקע לבנייה

  פיתוח הערים והתרחבות הישובים לא פעם מביאים לשינוי ייעוד הקרקע והפיכתה לקרקע לבניה, אלא שלעתים האתר שבו מתכוונים לבנות שכונת מגורים חדשה עבר תהליך של זיהום שמקורו בפעילות המזהמת של התעשייה, אתרי פסולת, תחנות דלק, הימצאות שלפסולת רעילה ומזהמים כתוצאה מתאונות ואירועי חומרים מסוכנים. האתרים הללו ברבות הימים הופכים לאתרים לבנייה חדשה וצומחת בנופי ארצנו ואילו מצבם האקולוגי עלול ליצור מצב של פגיעה בבריאות התושבים ואיכות הסביבה. על-מנת לאשר את האתרים הללו ולהפוך אותם למקומות שניתן יהיה לבנות בהם, יש לעבור תהליך שלם של בדיקת הקרקע המיועדת לבניה לאיתור זיהומים.

  סקר קרקע לבתי עסק ומפעלים

  תעשיינים ובעלי עסקים נדרשים לפעול בשקיפות מלאה ובכפוף לחוקים ותקנות המתייחסים למניעה וטיפול בזיהומי קרקע ומפגעי איכות הסביבה. חברת איזיטופ מעניקה שירותי איכות הסביבה למגזר העסקי ולתעשייה ובמסגרתו עורכת עבור חברות ומפעלים סקרי קרקע מקיפים לאיתור זיהומים בהתאם לדרישות של המשרד להגנת הסביבה, מבצעת פעולות של טיהור ושיקום קרקעות בטכנולוגיות מתקדמות.

  חוות דעת מומחה אקולוגיה

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה מציעה ללקוחותיה ייעוץ אקולוגי של מומחה מוסמך בעל ניסיון של שנים והיכרות עמוקה עם מערכת התכנון הארצית. ליווי אקולוגי בהכנת תכניות מתאר לוועדה מקומית, ועדה ארצית החל מהשלבים הראשונים.

  פרויקטים של שירותיים אקולוגיים

  להלן מספר דוגמאות של פרויקטים אותם ביצעה חברת איזיטופ.

  טיהור נחל צין

  פרויקט טיהור קרקע מזוהמת כתוצאה מפיצוץ צינור ודליפת דלק בנחל צין שבדרום הארץ.

  אזור הנגב שוכן בדרום הארץ ומשתרע על פני 13,000 קמ”ר ומהווה כ-60% משטח ישראל. נחל צין השוכן באזור זה הוא אחד מנחלי האכזב הגדולים בנגב, אורכו כ-120 ק”מ והוא מאופיין בסלעי משקע מסוגים שונים כגון: קרבונט, קירטון, חוואר וצור ואפיקו מורכב מחלוקים בני גדלים שונים. הנחל הוא דוגמא מרשימה לתהליכים הגיאולוגיים שעיצבו את האזור. ההשערה המקובלת כיום היא שחלקו העליון של הנחל הוא אפיקו הקדום של נחל בשור.

  טיפול בבוצה – בתי זיקוק

  פרויקט לנד פארם – בתי הזיקוק חיפה, 2013. פינויי בוצות בז”ן בליווי המשרד להגנת הסביבה.

  פרויקט הלנד-פארם בבתי הזיקוק חיפה החל לפני מספר שנים בתוך שטח ייעודי שניבנה בשיתוף פעולה עם אנשי הטכניון בחיפה. לפני מספר שנים בשלב מסוים, הופסק הטיפול הביולוגי בבוצות הדלקים. ב- 03/2013 זכתה חברת ‘איזיטופ’ בפינויי כל שטחי הלנד-פארם של בוצות בז”ן חיפה ובליווי המשרד להגנת הסביבה נחפרו אלפי טונות של בוצה והובלו למתקני הטיפול באתר אפעה במישור רותם בנגב המזרחי.

  שיקום קרקעות מזוהמות – מתחם כורדני

  איזיטופ זכתה בביצוע פרויקט טיהור מתחם הכורדני בשטח כולל של 800 דונם בקרית מוצקין. שטח שהתפנה בשנים האחרונות מבסיסי צה״ל . לאחר סיום עבודות טיהור הקרקע המזוהמת ושיקום האתר, ישווקו הקרקעות במתחם זה למגורים, מסחר ומוסדות ציבור. בשיתוף שיכון ופיתוח ועיריית קרית מוצקין. זהו פרוייקט השיקום והטיהור הגדול מסוגו שמתבצע בישראל.

  מידע נוסף בנושא

  שירות אקולוגי שנותן פתרונות

  כיום קיימים הרבה פתרונות אקולוגיים לתחומים רבים בתעשייה- בין אם אלו פתרונות משקמי קרקע ובין אם אלו פתרונות לטיהור המים. כך גם ישנם פתרונות למחזור פסולת, וכמובן גם לפינוי נכון ובטוח שלה. חברת איזיטופ – פתרונות אקולוגים תשמח להעניק שירותים למגוון עסקים, מפעלים, אזורי תעשיה ואפילו רשויות הכל הנוגע להתמודדות עם מקורות זיהום, תכנון תוכניות פעולה להתייעלות ושמירה עתידית של הסביבה בה כולנו חיים. החברה מעסיקה צוות איכותי, מיומן ומנוסה, אשר פועל בתחום שנים רבות ומתמחה בענפים השונים- בין אם יעוץ סביבתי, טיהור שפכים, מחזור, פינוי פסולת בניין, איבחון ושיקום קרקעות ועוד. החברה מוסמכת כמובן על ידי המשרד להגנת הסביבה ופועלת בסטנדרטים בלתי מתפשרים, כדי לשמור על כדור הארץ- הבית של כולנו.

  מה כוללים שירותים אקולוגיים?

  השירותים אקולוגיים לרוב כוללים שירות של יועץ סביבתי שיבדוק היטב את הסביבה ויקבע אם ישנם דרכי ייעול להתנהלות הקיימת או אפילו דרכי שיקום לבעיות ולזיהומים. היועץ למעשה יבחן האם יש צורך לעשות שינויים במקום, הוא יבדוק את המצב של הקרקע ויאבחן את דרגת הזיהום שלה. הוא יקבע את דרכי הטיפול והשיקום בקרקע או במקורות המים באזור ובמידה ויימצא כי אכן מדובר במקורות ובמשאבי טבע מזוהמים. מעבר לכך יבדוק היועץ הסביבתי את הנעשה עם הפסולת שיוצאת מהמקום, לצד האפשרות של מחזור מוצרים וחומרים שונים.

  שירותים אקולוגיים

  העולם שלנו מתפתח בצעדי ענק בשנים האחרונות, אבל בעוד שכל התחום הטכנולוגי מתפתח מאוד בזכות ייצור של מוצרים ושימוש בכימיקלים שונים, הוא גם מתקדם בצעדי ענק כלפי אסון בהיקף גלובלי בגלל הזיהום הרב שהתעשיות השונות גורמות למים, לאוויר ולקרקע. זאת הסיבה שכאשר עוסקים בהקמה של מפעלים או אפילו פרויקטי בנייה של בניינים, הרי שתהיה זו חובה לפנות ולהיעזר באנשי מקצוע המציעים שירותים אקולוגיים ובדיקות זיהומים, כמו גם שיקום של הנזקים במידת הצורך.

  סקר קרקע דורש אנשי מקצוע מיומנים

  על מנת שאפשר יהיה לשקם את הקרקע או לשלול זיהומים בה, ניתן לבצע סקר קרקע. סקר הקרקע נועד לוודא כי מדובר בקרקע בטוחה שאין בה חומרים מזהמים. לכן, לפני שמתחילים לבנות מבנה כלשהו, בית, מפעל וכן הלאה, חשוב גם כן לבדוק היטב את הקרקע בעזרת חברת מקצועית המתמחה בתחום כמו חברת איזיטופ בעל המוניטין החיובי, ולגלות מה נעשה בה בעבר והאם היא אכן נקייה מזיהומים.

  מדוע שירותי אקולוג חשובים כל כך?

  רבים אינם מבינים מה השתנה בשנים האחרונות, מה הבעיה בכל אותם חומרים מזהמים ומדוע חשוב כל כך להיעזר בשירותי אקולוג. כדי להבין את חשיבות העניין, חשוב קודם כל להבין את המערכת האקולוגית של העולם. במערכת האקולוגית קיימים יחסי גומלין של האורגניזמים השונים אשר משלימים אחד את השני ואת משאבי הטבע ואת כל התנאים הסביבתיים. ברגע שיש גורמים מזהמים העולים לחלל ולסביבה, הרי שהאיזון בעצם מופר. העולם המתקדם בו אנו חיים מייצר כל כך הרבה תוצרים כימיים אשר מזיקים מאוד לסביבה, הן בגלל יצירת זיהום אוויר והן ייצור פסולת תעשייתית רעילה, בוצות ושפכים אשר מזהמים את הקרקעות ומי התהום ומפריעים מאוד לניהול של מערכת אקולוגית מאוזנת. מי שנפגע בסופו של דבר מכל זה זו האנושות- ובגלל זה חשוב כל כך להקפיד ולשמור על טיפול נכון בכל המזהמים למיניהם. רק כך הסביבה יכולה להבריא ולשרת אותנו היטב.

  אקולוג

  היום כבר ידוע לכל כי כל מוסד, מפעל או חברת תעשייה זקוקים לשירותים אקולוגיים. הדבר נחוץ ביותר לצורך השמירה על איכות הסביבה, ולמעשה החוק אף הוא מחייב את הדבר. לכן, על מנת להעניק שירותים אלו על ידי אקולוג מומחה, חברות כמו חברת איזיטופ נכנסות לתמונה. אותן חברות מספקות מגוון גדול של שירותים לכל מפעל, חברה או מוסד עסקי כאשר השירות שלנו כולל שורה ארוכה של פעולות כגון טיהור קרקעות מזוהמות, מיחזור פסולת והטמנת פסולת מכל הסוגים, טיפול בבוצות ושפכים, טיפול בחומרים מסוכנים, טיפול בזיהומי ים וזיהומי נחלים וכן הלאה.

  החוקים של המשרד להגנת הסביבה

  למעשה המשרד להגנת הסביבה הוא זה שאמון לאכוף את כל מה שקשור לתחום הטיפול בזיהומים ושל מפגעים אקולוגיים. כל מפעל וכל עסק אמור לקבל את האישור מטעם המשרד להגנת הסביבה כאשר עליהם לוודא כי אין ולא נוצר זיהום סביבתי בעקבות הפעילות במפעל. על מנת לקבל את האישור במיוחל, מומלץ להתייעץ עם חברה המתמחה בפתרונות אקולוגיים כמו חברת איזיטופ אשר מציעה שירות מקצועי של צוות מיומן ומנוסה. החברה מציעה ליווי אקולוגי, כמו גם הכנה של תוכניות המתאר לוועדות המקומיות והוועדות הארציות כולל סיוע ותמיכה היישום בהמשך התהליכים על מנת לשמור על כדור הארץ מנזקים אקולוגיים מסוכנים ומזהמים.

  אקולוגיה – כיצד נגרמת פגיעה חמורה באיזון הטבעי?

  בעולם בו אנו חיים כיום, בכל פינה עשויות להסתתר סכנות שונות של מזהמים ושל מפגעים אקולוגיים שונים, והפגיעות האלו עשויות להיות לא קלות ולא פשוטות. בניגוד לדעה הרווחת, לא מדובר רק על מפעלי תעשייה גדולים- גם בתי עסק קטנים עשויים לגרום לנזקים אקולוגיים חמורים, כמו למשל מוסכים ששוטפים כלי רכב ומייצרים אף הם מי שופכין מזוהמים שמעורבבים עם שמנים ודלקים שמזהמים את הקרקע, כך גם מתקנים שונים של תחנות דלק שעלולים לגרום לזיהומים בגלל דליפות של דלקים, חברות של ריסוס והדברה השוטפים את הציוד שלהם עשויים לגרום לזיהום חמור ועוד. ישנם כיום גורמים רבים מספור שעלולים להפר את המאזן האקולוגי, לזהם רבות ולגרום נזקים חמורים שאיננו נותנים עליהם את הדעת לרוב. שמירה על אקולוגיה היא איננה משימה פשוטה בעולם בו אנו חיים, אך היא חשובה ביותר על מנת שנוכל להמשיך ולהתקיים, כמו גם ליהנות ממשאבי הטבע ומהסביבה בנוחה בה אנו חיים.

  אקולוגיה

  העולם שלנו מתבסס על התנהלות ביחסי גומלין של מערכות אורגניזמים, אשר יחד יוצרות את האיזון והשלמות של כל המרכיבים בה- ממשאבי הטבע ועד התנאים הסביבתיים. עם זאת, האדם כיום מתקדם ומייצר כל הזמן מוצרים חדשים ומפתח תעשיות חדשות ומתקדמות, עלול להפר בידיו את האיזון הנדרש והנחוץ כל כך. זיהומי האוויר, הפסולת התעשייתית הרעילה, השפכים, מי התהום שמזדהמים, כל אלו ועוד פוגעים בסופו של דבר בנו, כי כשהעולם לא מתנהל בצורה המאוזנת שלו כפי שזה אמור להיות והתנאים של אקולוגיה נפגמים, מתפרצות בעיות רבות בקרקעות, באוויר, במים ולמעשה בכל המערכת האקולוגית.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ