איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שיקום קרקעות מזוהמות

  טיפול בקרקעות מזוהמות, מתן פתרונות מקיפים בתחום איכות הסביבה החל משלב סקר הקרקע, יעוץ סביבתי והתנהלות מול הרגולציה ועד לפתרונות קצה.

  בישראל של המאה הנוכחית, קיימות קרקעות מזוהמות בהן יש לטפל מבעוד מועד על מנת למנוע מהזיהום לחלחל אל מקומות נוספים. טכנולוגיות רבות ומגוונות קיימות בעידן הנוכחי לטיפול בקרקעות המזוהמות ועל מנת לטפל בבעיה יש לשכור את שירותיה של חברה מקצועית בתחומה. בהתאם לחוק, על החברה המבצעת שיקום קרקעות מזוהמות, לפעול בהתאם להנחיות ולדרישות של המשרד להגנת הסביבה ולנתח את המזהמים הקיימים בקרקע ורק לאחר המיפוי המקצועי להתאים את שיטת הטיפול ואת תוכנית הביצוע במכשור הייעודי. זיהום הקרקע יכול להיות כתוצאה מזיהום דלקים, מזיהום מתכות כבדות ופסולת מגוונת. לכל אחד מהמזהמים תוכנית עבודה שונה ומגוונת.

  טיפול לשיקום הקרקע

  לאחר אבחון המזהמים על פי רוב יתבצעו הפעולות הבאות לשם שיקום הקרקע: ניקוי ביולוגי, טיפול טרמי, שטיפת קרקעות ובמידת הצורך פינוי הקרקע בהתאם לחומרת הבעיה. שיקום קרקעות מזוהמות מערב בעלי מקצוע רבים בין היתר מהנדסי סביבה, אדריכלים, מהנדס אזרחי ועוד. כל עבודות השיקום מתבצעות בהתאם להנחיות של המשרד לאיכות הסביבה ובתיאום עם הגורמים השונים ברשויות. החברה שאת שרותיה תשכרו עתידה ללוות אתכם לכל אורך התהליך, החל מהאבחון דרך ביצוע הפרויקט ועד השלמתו על הצד הטוב ביותר. שיקום קרקע צריך להתבצע בהתאם לייעוד שלה ועל כן התכנית אותה בונים בתחילת התהליך צריכה לקחת בחשבון את הייעוד.

  כיצד בוחרים חברה לשיקום קרקע?

  קיימות כיום בישראל בפרט ובעולם בכלל חברות רבות המבצעות שיקום קרקעות ובכדי שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי בחרתם בחברה הנכונה ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם, יש לקחת בחשבון את הקריטריונים הבאים עוד לפני שאתם סוגרים חוזה עבודה

  • ניסיון – בחנו את הניסיון הקיים בחברה לביצוע העבודה ובמקביל בדקו באילו קרקעות טפלה החברה בעבר.
  • וותק – במקביל לניסיון, חשוב לבחון את וותק החברה ולזכור כי ככל שהחברה וותיקה בתחום, כך היא מנוסה יותר וסביר יהיה להניח כי היא ביצעה מספר רב של פרויקטים.
  • מקצועיות – בחרו בחברה מקצועית בלבד משום ששיקום קרקע הוא אינו פרויקט שיש להקל בו ראש.
  • מכשור – על מנת להיות בטוחים כי העבודה מתבצעת כראוי, עליכם לוודא כי החברה שאת שרותיה אתם שוכרים, מחזיקה במכשור המתאים לסוג הפרויקט לו אתם זקוקים.
  • הכרת החוק – החברה שאת שרותיה אתם שוכרים צריכה להיות מעודכנת ולהכיר בהנחיות החדשות והעדכניות של המשרד לאיכות הסביבה על מנת שהפרויקט יושלם על הצד הטוב ביותר.

  שיקום ביולוגי של קרקעות מזוהמות בדלקים

  אם גם אתם מחפשים חברה לשיקום וטיפול בקרקעות מזוהמות הגעתם למקום הנכון, צרו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם למידע נוסף ללא עלות וללא התחייבות!

  הנחיות המשרד להגנת הסביבה לשיקום קרקעות מזוהמות

  הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע

  סקר קרקע הוא בדיקה פיזית של הקרקע אשר מתבססת על מידע קודם שנאסף בשלבים הראשונים של הליך הסקירה והחקירה של הקרקע. מטרתו של סקר הקרקע מקצועי הוא לאפיין באופן מלא את הקרקע ואת הסיכון הנשקף מהמזהמים המצויים בה לסביבה ולבריאות הציבור.

  להורדת הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע >>

  הנחיות לביצוע סקר היסטורי

  אפיון האתר, באמצעות עריכת הסקר ההיסטורי, מהווה גם בסיס מקצועי להליכים שונים בעלי משמעות מקצועית ומשפטית, לרבות הליכי תכנון ובניה כגון קביעת ייעוד ושימושי קרקע וכן הליכי מכירה ומיזוג של חברות ונכסים, בין היתר, במסגרת בדיקות נאותות.

  להורדת הנחיות ביצוע סקר היסטורי >>

  הנחיות בנושא ערכי סף לחומרים מזהמי קרקע

  בשנת 2004 ,פרסם המשרד חוברת הכוללת את ערכי הסף הראשוניים למזהמים בקרקעות. עדכון הטבלה שבהנחיות אלה כולל עדכון הערכים לחומרים שנכללו בטבלאות משנת 2004 ,בתוספת של חומרים מזהמי קרקע נוספים.

  להורדת הנחיות בנושא ערכי סף לחומרים מזהמי קרקע >>

  הנחיות חקירת קרקע – חשד לדליפת מיכל או צנרת תת קרקעית​

  כפועל יוצא של תקנות המים (מניעת זיהום מים) תחנות דלק 1997 (להלן ‘התקנות’) נדרשים בעלי תחנות הדלק (או מפעיל התחנה) בביצוע בדיקות אטימות למיכלים ולצנרת התת קרקעיים בתחנה (תקנה 9).

  להורדת הנחיות חקירת קרקע >>

  הנחיות מקצועיות לשימוש במכשיר MIP בחקירת קרקע

  בהנחיות אלו יפורט האופן המקצועי שבו שבו יש לעשות שימוש במכשיר MIP המשמש לסריקה ואיתור מזהמים בתת הקרקע. השימוש במכשיר נועד לשיפור החקירה הראשונית של הקרקע.

  להורדת הנחיות לשימוש במכשיר MIP >>

  הנחיות לשימוש בשטח במכשיר מדידה מסוג PID או FID במסגרת חקירת קרקע

  בחקירות קרקע נעשה שימוש בטכנולוגיות המאפשרות אפיון ראשוני של הקרקע והמזהמים הקיימים. בהנחיות אלה יפורט האופן המקצועי שבו יש לעשות שימוש במכשירים מסוג PID או FID במסגרת חקירות קרקע.

  להורדת הנחיות לשימוש במכשירי PID או FID >>


  אדמה מזוהמתזיהום קרקעטיהור קרקעטיהור קרקע מזוהמתטיפול באדמה מזוהמתטיפול בקרקעות מזוהמותניקוי קרקע מזוהמתשיקום קרקע

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ