איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פינוי ומיחזור מתכות

  מחזור מתכת היא פעולה שמטרתה שימוש חוזר במתכת. נהוג להבחין בין מתכות ברזליות לאל-ברזליות:

  • מתכות ברזליות – בהן נכללות גרוטאות מתכת, מכוניות ישנות ופסולת מתכת לבנה. מתכות כאלה מועברות להתכה במפעלי פלדה.
  • מתכות אל-ברזליות – כדוגמת נחושת, נירוסטה, אלומיניום ואחרות. מתכות אלו נאספות על ידי גורמים שונים ומועברות למפעלי ייצור שונים כחומר גלם ליצירת מוצרים חדשים.

  איזיטופ מבצעת פינוי ומחזור של מתכות מכל הסוגים

  • ביצוע עבודות פירוק והריסה של מפעלים ישנים.
  • רכישת מתכות מכל הסוגים.
  • אספקת צוותים מקצועיים לחיתוך ופירוק מתקנים.
  • שינוע מתכות.
  • ייצוא מתכות.

  אתרי פסולתהובלת פסולתפינוי פסולתפסולת תעשייתית

  מידע נוסף בנושא

  הקשיים והבעיות במיחזור מתכות

  מיחזור המתכות איננו חף מחסרונות, אך חברה מקצועית כמו חברת איזיטופ פתרונות אקולוגיים תשמח לסייע ולמצוא פתרונות גם לחסרונות- שכן היתרונות עולים עליהם בהרבה. עם זאת, להלן כמה חסרונות במיחזור מתכת:

  • פגיעה באיכות האוויר – לצורך מיחזור המתכות יש צורך בכמות אנרגיה גבוהה ואף בחום גבוה מאוד שעלול ליצור עשן סמיך ומזהם כאשר הוא מכלה מתכות נדיפות, צבעים, דבקים ועוד חומרים נוספים הנמצאים בצמוד למתכת בתהליך המיחזור.
  • תפעול שמותיר הרבה פסולת – לרוב ניתן למצוא הרבה פסולת באתרים של מיחזור המתכות, כי הן אינן מגיעות לבד לאתר- מתכות למיחזור למשל מגרוטאות של מכוניות מגיעות לרוב עם מושבים, בדים וחלקי פלסטיק שיש להתמודד איתם ולאחסן אותם באתר.

  מיחזור מתכות – למה זה חשוב?

  ישנה שורה ארוכה של יתרונות אשר מוכיחים את חשיבותו של מיחזור מתכות, ולא לחינם משקיעים בכך כספים ומשאבים רבים.

  • חיסכון במשאבי טבע – המשאבים של מכרות הברזל בעולם מוגבלים מבחינת הכמות של הברזל שהם מציעים, ואם לא נמחזר את המתכות שיש לנו אנחנו עתידים למצוא את עצמינו מתמודדים מול מחסור חמור במתכות.
  • חיסכון באנרגיה – ייצור של פלדה ממוחזרת דורש הרבה פחות אנרגיה ביחס להפקה של פלדה מעפרות הברזל. ברגע שממחזרים את המתכת חוסכים הרבה מאוד אנרגיה שבחיסכון מצטבר עשוי להגיע לאחוזים ניכרים.
  • הפחתה של כמות הפסולת המוצקה – בתהליך המחזור נעשה שימוש כמעט במאה אחוזים של החומר- כך שלמעשה אין כמעט כל פסולת מוצקה שעוברת לאשפה.
  • שוק גדול בעולם כולו – בגלל שהשימוש במתכת ובמיוחד בברזל ובפלדה הוא כל כך נפוץ, חברות רבות סוחרות בפסולת של המתכות ואף קיימות בורסות מתכות ברחבי העולם. אפילו קיימות חברות שמציבות כדרישה למפעלי ייצור שהמוצרים שלהם יכילו אחוזים כלשהם של מתכת ממוחזרת.

  מיחזור מתכות

  רבים אינם יודעים אך תעשיית מיחזור המתכות בשנים משגשגת מאוד. המטרה של מיחזור מתכות היא שימוש חוזר במתכת שכבר שימשה למטרות אחרות, וכך ניתן להפוך אותה שוב לחומר חדש או לחילופין לשמש כחומר גלם לתעשייה אחרת. גם בתחום זה, יש כמה ענפים על פי שני סוגי המתכות שניתן למחזר- מתכות ברזליות, ומתכות אל ברזליות. מתכות ברזליות כוללות לרוב גרוטאות מתכת שונות כמו מכוניות ישנות, והן הללו מועברות אל מפעלי פלדה לצורך התכה, מיחזור ושימוש מחדש. המתכות האל ברזליות כוללות מתכות כמו נחושת, אלומיניום, נירוסטה ועוד, אשר אלו נאספות ומועברות למפעלי פלדה לצורך התכה כדי להחזיר את המתכת למצב בו אפשר יהיה לייצר מהם חומרי גלם חדשים.

  פסולת מתכת – האם תמיד זה כל פשוט?

  על אף כל היתרונות, מחזור מתכת הוא איננו תהליך פשוט כלל והוא עלול להשאיר אחריו גם נזקים סביבתיים כמו זיהום אוויר למשל בעקבות התהליך. לכן, אם אתם מעוניינים לוודא כי המתכת אכן ממוחזרת במלואה תוך מתן דגש על מינימום נזק סביבתי, מומלץ לעבוד עם חברה מומחית בתחום כמו חברת איזיטופ. איזיטופ פתרונות אקולוגיים מעסיקה צוות מומחים בכל הקשור לעולם האקולוגיה והשמירה על הסביבה והם מעניקים מגוון רחב של שירותים בתחום.

  למה חשוב כל כך למחזר את המתכת ולחסוך בייצור של פסולת מתכת?

  ישנה שורת סיבות שחשוב לתת עליהן את הדעת בכל הנוגע למחזור מתכות וחיסכון בייצור פסולת מתכת:

  • חיסכון במשאבי טבע – את הברזל, כמו את שאר המתכות אנחנו מפיקים ממכרות בהן כורים עופרות מתכת. המכרות המכילות ברזל למשל, לא מכילים כמות בלתי מוגבלת של ברזל, ועם הזמן הכמות מדלדלת, מה שעשוי להוביל למחסור חמור במתכות. המחזור תורם רבות לכך שלא ייווצר מחסור, היות ועושים שימוש חוזר באותה מתכת אשר כבר שימשה קודם לכן בתעשייה.
  • משקיעים פחות אנרגיה – ייצור של פלדה המגיעה ישירות ממכרות הברזל דורש הרבה מאוד אנרגיה, שלא כמו במחזור של הפלדה שדורש הרבה פחות ביחס לייצור ראשוני של המתכת.
  • מפחיתים את כמויות הפסולת המוצקה – המחזור למעשה מצמצם באופן משמעותי את כמויות האשפה המוצקה. בתהליך המחזור של מתכות שונות, נעשה שימוש בכמעט מאה אחוזים מהחומר, כך שכמעט ולא נותרת פסולת מוצקה בסיומו של התהליך.

  פסולת מתכת

  פסולת מתכת היא פסולת שאפשר בקלות יחסית לעשות בה שימוש חוזר, וכך למעשה ניתן לחסוך בכמויות הפסולת מצד אחד וליהנות מהמתכת שייעשה בה שימוש חוזר. ישנם סוגים שונים של מתכות כאשר בכל אחד מהם אפשר לעשות שימוש שונה, בהתאם לסוג המתכת והרכיבים שלה. בסופו של יום, כאשר ממחזרים מתכות כמעט ולא תהיה פסולת לוואי, היות והמחזור יעשה שימוש בכמעט 100% מתוך כל המתכות.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ