איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סקר סיכונים לגגות אסבסט

  ביצוע סקר סיכונים לגגות אסבסט על ידי סוקר אסבסט מוסמך מטעם חברת איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

  אסבסט הינו חומר סיבי העמיד למקורות אש, חום ומים. בגלל התכונות הללו הוא משולב בתוך גגות בטון, קירות אקוסטיים ומוצרים כמו רעפים על מנת להאריך את עמידות המוצרים לאורך שנים. אבל, תוצר הלווי של השימוש באסבסט הוא החתיכות הקטנות אשר נשברות ממנו עם הזמן וזכו לשם “אבק אסבסט”. חלקיקים אלו הם המסוכנים ביותר עבור האדם וישנו קשר ישיר בין תחלואה בסרטן ריאות לבין אסבסט ובשנת 2011 נחקק חוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק המורה על הפסקת ייצור, ייבוא וסחר בחומר זה ובדיקה ופינוי של חומר קיים.

  תהליך פירוק אסבסט

  המודעות לסכנות של הימצאות אסבסט בגגות ומבנים עולה וגוברת והשימוש באסבסט הולך וקטן עם הזמן. לוחות אסבסט נמצאים עדיין אבל כאשר הם שלמים לחלוטין ולא נעשה בהם כל קידוח, שינוי, ליטוש או ניסור אגרסיבי הם בטוחים לשימוש. אבל, כאשר ישנם מבנים קיימים ישנים המכילים חומר זה יש לערוך תהליך מורכב של פירוק ופינוי אסבסט מן השטח ובנוסף הריסת מבנים. התהליך הזה מחויב לעבור דרך סוקר אסבסט מורשה מטעם המשרד להגנת הסביבה במטרה לקבוע האם גגות האסבסט וכל חלק מבני אחר כשיר ובטוח.

  כאשר עולה הצורך בהערכת הסיכונים במבנה אשר בו קיימים לוחות אסבסט, נערך סקר סיכונים מפורט על ידי סוקר אסבסט אשר מגיש דו”ח מפורט הכולל את הפרטים הבאים:

  • פירוט על איכות ושימור המבנה השלם שבו נמצאים לוחות אסבסט.
  • בדיקות לתקינות המבנה כולל הגגות אשר עשויים מאסבסט.
  • צילום אווירי וצילומי תקריב של הגגות.
  • אומדן והערכת כמויות של שימוש באסבסט בגגות המבנה.
  • בדיקת תקינות אסבסט ואיתור תהליכי בלאי והתפוררות על גגות וקירות.
  • הכנת תכנית עבודה מפורטת להמשך עבודת פירוק ופינוי אסבסט מן המבנה.

  סקר סיכונים לגגות אסבסט נועד לצמצם את היקף הנזק הנגרם בעקבות השימוש בחומר זה כתוצאה מהליך הבלאי וההתפוררות שבו. הסקר הוא תחילת התהליך והוא זה אשר נותן תמונה מלאה בכל הנוגע לאיכות האסבסט הנמצא בגגות מבנים קיימים. הסקר מבוצע באופן מקצועי ביותר ולאחר קבלת הדו”ח נערכת תכנית עבודה מסודרת אשר תכלול את האלמנטים שיש לפרקם ולהפנותם לאתרי הטמנה מיועדים לחומרים מסוכנים.

  סוקר לגגות אסבסט

  עבודות הפירוק והפינוי של לוחות אסבסט מגגות מבנים נערכות במכשור מיוחד, ביגוד בטיחותי, מסכות ויריעות פוליאתילן לאיטום המקום. הפירוק נעשה בתיאום מראש ופינוי אנשים הנמצאים במרחק של 50 מטרים רדיוס עד לתום העבודות וקבלת האישור הסופי מטעם סוקר האסבסט.

  בתום תהליך הפירוק, יבצע הסוקר סקר סיכונים נוסף עם דיגום על מנת לוודא כי לא נותרו חלקים רעילים באזור וכי הוא בטוח לשימוש. רק לאחר שהסוקר ימציא דו”ח סופי מפורט תותר הכניסה לאזור ומבנה.

  חברת “איזיטופ” הינה חברה מקצועית ומוסמכת על ידי המשרד להגנת הסביבה למתן שירותים בתחום האסבסט. החברה מחזיקה בסוקר אסבסט מטעמה המוכשר ומוסמך להגיש דו”ח הערכת סיכונים עבור מבנים בהם נמצא אסבסט.


  אסבסטאתרי בנייההרשות להסמכת מעבדותחומרים מסוכניםמחזור פסולת מסוכנתפינוי פסולתפסולת מסוכנתפסולת תעשייתית

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ