איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סקר היסטורי – הנחיות לביצוע

  זיהום קרקע נגרם כתוצאה ממספר גורמים עיקריים אשר מהווים סכנה ממשית, כגון; מפעלי תעשייה, מי שפכים, תוצרת של תעשיות ביטחוניות, אתרי פסולת ומטמנות ועוד. כאשר עולה החשד לזיהום קרקע יש לערוך חקירת קרקע על מנת לקבוע לא רק האם הקרקע עצמה מזוהמת אלא לאפיין אותה ביתר שאת ולגלות מהן הכמויות של החומרים המזהמים הנמצאים בתוכה וכיצד יש לטפל בה על מנת לשקמה בצורה היעילה והמהירה ביותר.

  השלב הראשוני לפני התחלת החקירה המעמיקה אשר תכלול סקרי מי תהום, דיגום ערימות וקידוחים, מכילה את הסקר ההיסטורי אשר בא להביא תמונת מצב עדכנית ומדויקת על מצב הקרקע עוד בטרם ייגשו לטפל בה. אפיון האתר המבוקש על ידי סקר היסטורי לא משמש אך ורק לאבחון רמות זיהום קרקע כי אם גם להכשיר אותה בעתיד לתכנון בניה, מכירה או חכירת קרקע ונקודה זו עומדת הן מבחינה מקצועית והן מבחינה משפטית.

  עריכת סקר היסטורי

  הסקר ההיסטורי אשר ייערך בשטח הקרקע המבוקשת לבדיקה נחלק ל – 3 שלבים עיקריים:

  איגוד של מסמכים ונתונים

  איסוף מידע הקשור ישירות אל האתר בעבר ובהווה. את המידע אוספים ומאגדים מכל מקום אפשרי אשר יש לו קשר לקרקע הנחקרת, בין אם מדובר במסמכים ממשלתיים, ביטחוניים, רשויות מקומיות וכו’. איסוף המידע יכיל פקטורים כמו שם האתר, כתובת, שימוש בעבר, שימוש בהווה, מעמד סטטוטורי, שנת הקמה, סוג הקרקע מבחינה גאולוגית ועוד.

  אבחון נתונים על ידי סיור מקומי

  כאשר נאספו כלל המסמכים הרלוונטיים, נערך סיור פיזי באתר המבוקש תוך סקירה של המידע ובדיקת תאימות. בשלב זה לא עורכים בשטח בדיקות פולשניות אבל יש כניסה אל מיכלי אחסון, הפיכת מכסים, איתור מפגעים פוטנציאליים של תעלות ניקוז, בורות ספיגה, איסוף שפכים וכו’.

  ניתוח ממצאים ראשוניים והגשת דו”ח להמשך חקירת קרקע

  על מנת להמשיך בתהליך הכשרת הקרקע בצורה מיטבית, יש לנתח את כלל הממצאים שנאגרו הן מאיסוף הנתונים והן מבחינת השטח ולהגיש תכנית מובנית להמשך עבודה. הדו”ח יכלול גם תכנית מקיפה לדיגום וקידוח קרקע אם נמצא כי מדובר בקרקע מזוהמת.

  להורדת הנחיות ביצוע סקר היסטורי >>

  את הדו”ח הסופי מגישים לנציג מטעם המשרד להגנת הסביבה אשר יעריך וימדוד את המשך דרך הטיפול בקרקע. דו”ח זה יעבור בדיקה נוספת בשני שלבים וכל הפרה של שלב תגרום לעיכובים עד להשלמתם הנכונה.

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ