איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סקר גז קרקע אקטיבי – הנחיות לביצוע

  קרקע מזוהמת עלולה להכיל מגוון שלם של חומרים אשר משנים את ההרכב שלה והופכים אותה למסוכנת עבור הסביבה. על מנת להעריך מהם המזהמים השונים הנמצאים בקרבה עורכים מספר סקרים לפני שניגשים לטיפול בקרקע או להגיע למצב אשר יביא אל שיקום קרקעות מזוהמות.

  סקר גז קרקע אקטיבי מבוצע באתר החשוד כי הקרקע בו מזוהמת על ידי חומרים בעלי נדיפות בינונית או גבוהה לעומת סקר פסיבי אשר חוקר את הימצאותם שם חומרים נדיפים או חצי נדיפים. המזהמים הגדולים אשר עולים בסקרי גז אקטיבי הינם חומרים כימיים כגון; בנזין, סולר, בנזן, פחמימני דלק ותוצרי פירוק של דלקים אחרים. כמו כן, חומרים נדיפים אורגניים כדוגמת ממסים תעשייתיים מזהמים ונעשה בהם שימוש בתעשיות צבאיות, מוסכים, בתי דפוס, מכבסות ועוד.

  מטרות ביצוע סקר גז קרקע אקטיבי

  • סקר גז קרקע אקטיבי בא על מנת לזהות ולשיים את המזהמים המצויים בקרקע.
  • סקר זה מאתר בצורה יעילה ביותר את יכולת ההתפשטות של חומר מזהם בקרקע.
  • באמצעות סקר גז אקטיבי ניתן לתחום את אזור ההתפשטות עד לקצוותיו.
  • הסקר מעניק מיפוי מסונן היכן יש לערוך ניטור אוויר תוך מבני.
  • הערכת סיכונים עבור בני אדם וחיות הנמצאות בסביבה.
  • הערכת סיכונים לזיהום אוויר כתוצאה מחדירה של מזהמים אל הקרקע או אל המבנה.
  • חקירה ראשונית לגבי קיומם של מזהמים נדיפים בצמחייה הסובבת.
  • הערכת סיכון לגבי עבודות שיחלו באתר כמו: חפירה, חישוף ועבודות גינון למיניהם.

  ביצוע סקר גז קרקע אקטיבי

  חקירת קרקע בשיטה אקטיבית נעשית אך ורק על ידי דוגם גז קרקע מוסמך על ידי הרשות הארצית להסמכת מעבדות. את הסקר עורכים בשלבים החל מקידוח והתקנת באר, גשש, חיבורים, צנרת, מדידות ואקום, נטילת דוגמאות, שטיפות, איטום דגימות ועד לשינוע הדגימות במיכלים אטומים למעבדה מוסמכת.

  במהלכה של הבדיקה יש להודיע על כל חריגות או שינוי בלתי צפוי בתנאי השטח. השינויים הללו משפעים בצורה רבה על התוצאות ויש לקבל עבורם אישור, גם אם מילולי, לפני המשך הביצוע.

  להורדת הנחיות ביצוע סקר גז אקטיבי >>

  הדו”ח הסופי מוגש אל המשרד להגנת הסביבה יחד עם כל הממצאים אשר נאספו עם המידע הבא:

  • שם הדוגם.
  • סטיות מן המתאר הראשוני אשר אושרו מראש באופן מילולי או כתוב בצירוף תאריך, שם ומיקום.
  • מפת אתר עם סימנים של מוקדי זיהום אפשריים. המפה הזו תכלול גם מיקום של נקודות דיגום בתכנון ובפועל.
  • מפת קונטורים צבעונית השווה למפת הסימנים.
  • טבלת זיהו מלא של כל דגימה, חזרה, רקע ובלאנק.
  • הסבר מהי שיטת הקידוח והדגימה אשר נבחרו לביצוע באתר.
  • מהם הכלים לאיסוף הדגימות – שם הספק, רמת האיטום שלהן, יכולת השינוע.
  • תיאור תשתיות תת-קרקעיות כמו צנרות, פתחי ביוב, בורות וכו’.
  • טבלה המתארת את תנאי הדיגום בשטח, מדידות שדה, ערך כל דיגום.
  • סוגי המכשירים אשר בהם נעשה שימוש לשם קידוח ואיסוף דגימות.

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ