איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סקר גז פסיבי – הנחיות לביצוע

  עריכת סקר גז קרקע פסיבי היא שיטה יעילה ופשוטה לבדיקת רמת מזהמים בקרקע על ידי חומרים נדיפים וחצי נדיפים כגון; דלקים, חומרי הדברה, חומרי נפץ ועוד. סקר גז קרקע פסיבי נתמך על ידי עריכת סקר היסטורי מקדים בשטח ככלי תומך בהשערות עתידיות.

  דיגום קרקע פסיבי הינו איסוף דגימות מתוך הקרקע אל מיכלים אטומים ובלתי חדירים לחומרים או גזים חיצוניים תוך קידוח אל הקרקע לעומק של 3.5 ס”מ. האיסוף נעשה אל סופחנים בעלי חומר הידרפובי הנשלחים הישר אל מעבדה מקצועית, מורשית ומוסמכת על ידי מכון התקנים והמשרד לאיכות הסביבה לאחר תקופה של בין 10 ימים למספר שבועות באדמה.

  לאחר תום תקופה זו מוצאים הסופחנים אל המעבדה להמשך עבודת מיצוי וקליטת ממצאים על מנת לאבחן האם הקרקע מזוהמת ועל ידי אילו חומרים נדיפים או חצי נדיפים. הבדיקה הנעשית הינה בדיקה איכותית ולא כמותית ומטרתה העליונה היא לאתר מקורות לזיהום וחומרים הנמצאים בתוך מבנים, מים וקרקע.

  שימושי סקר גז פסיבי

  סקר גז קרקע פסיבי אינו מעריך כמותית את המזהמים הנמצאים בשטחים הנבדקים. הבדיקה הזו הינה בדיקה איכותית בלבד והיא ניתנת לשימוש במקרים הבאים:

  • ככלי לחקירה ראשונית על מנת לאתר זיהומים בקרקע.
  • כלי לבדיקה מקדים עבור סקר קרקע או כקידוח לניטור מי תהום.
  • איתור ומעקב זיהום במי תהום.
  • מעקב אחר שיטת IN-SITU בקרקע מזוהמת.
  • איפיון ריחות חזקים העולים במקומות מיושבים על ידי נדיפות של דלקים או מזהמים אחרים.
  • איתור וניטור של מזהמים הנמצאים בקרקעית נחלים ומקורות מים ימיים.

  הגשת דו” ח סקר גז קרקע פסיבי

  לאחר תקופה הניטור אשר התבצעה על ידי הסופחנים וקבלת תוצאות על הימצאותם של מזהמים יוגש דו”ח מתועד על כל התרחשות לא צפויה או שישנה סטייה מן המקובל בשטח הנחקר. אל הדו”ח יצורפו מפות אתר, טבלאות דגימות קרקע עם תאריך וזמני התחלה וסיום של הדיגום, גרפים, שרטוטים ודו”חות או סקרים קודמים.

  בנוסף, אל הדו”ח הסופי יש לצרף גם מפת קונטורים צבעונית ברזולוציה גבוהה הזהה למפת האתר וכל התשתיות שלו.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ