איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  סקר גז פסיבי – הנחיות לביצוע

  עריכת סקר גז קרקע פסיבי היא שיטה יעילה ופשוטה לבדיקת רמת מזהמים בקרקע על ידי חומרים נדיפים וחצי נדיפים כגון; דלקים, חומרי הדברה, חומרי נפץ ועוד. סקר גז קרקע פסיבי נתמך על ידי עריכת סקר היסטורי מקדים בשטח ככלי תומך בהשערות עתידיות.

  דיגום קרקע פסיבי הינו איסוף דגימות מתוך הקרקע אל מיכלים אטומים ובלתי חדירים לחומרים או גזים חיצוניים תוך קידוח אל הקרקע לעומק של 3.5 ס”מ. האיסוף נעשה אל סופחנים בעלי חומר הידרפובי הנשלחים הישר אל מעבדה מקצועית, מורשית ומוסמכת על ידי מכון התקנים והמשרד לאיכות הסביבה לאחר תקופה של בין 10 ימים למספר שבועות באדמה.

  לאחר תום תקופה זו מוצאים הסופחנים אל המעבדה להמשך עבודת מיצוי וקליטת ממצאים על מנת לאבחן האם הקרקע מזוהמת ועל ידי אילו חומרים נדיפים או חצי נדיפים. הבדיקה הנעשית הינה בדיקה איכותית ולא כמותית ומטרתה העליונה היא לאתר מקורות לזיהום וחומרים הנמצאים בתוך מבנים, מים וקרקע.

  שימושי סקר גז פסיבי

  סקר גז קרקע פסיבי אינו מעריך כמותית את המזהמים הנמצאים בשטחים הנבדקים. הבדיקה הזו הינה בדיקה איכותית בלבד והיא ניתנת לשימוש במקרים הבאים:

  • ככלי לחקירה ראשונית על מנת לאתר זיהומים בקרקע.
  • כלי לבדיקה מקדים עבור סקר קרקע או כקידוח לניטור מי תהום.
  • איתור ומעקב זיהום במי תהום.
  • מעקב אחר שיטת IN-SITU בקרקע מזוהמת.
  • איפיון ריחות חזקים העולים במקומות מיושבים על ידי נדיפות של דלקים או מזהמים אחרים.
  • איתור וניטור של מזהמים הנמצאים בקרקעית נחלים ומקורות מים ימיים.

  להורדת הנחיות ביצוע סקר גז פסיבי >>

  הגשת דו” ח סקר גז קרקע פסיבי

  לאחר תקופה הניטור אשר התבצעה על ידי הסופחנים וקבלת תוצאות על הימצאותם של מזהמים יוגש דו”ח מתועד על כל התרחשות לא צפויה או שישנה סטייה מן המקובל בשטח הנחקר. אל הדו”ח יצורפו מפות אתר, טבלאות דגימות קרקע עם תאריך וזמני התחלה וסיום של הדיגום, גרפים, שרטוטים ודו”חות או סקרים קודמים.

  בנוסף, אל הדו”ח הסופי יש לצרף גם מפת קונטורים צבעונית ברזולוציה גבוהה הזהה למפת האתר וכל התשתיות שלו.

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ