איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מחזור פסולת

  צוותי הביצוע בחברת “איזיטופ” מתמחים במחזור פסולת לסוגה ובפרט באתרים “פיראטיים” שבמשך עשרות שנים הוטמנה בהם פסולת מסוגים שונים, כמו פסולת בניין, פסולת מעורבת, פסולת אורגנית, ברזל, עץ, פלסטיק ולעיתים אף פסולת המכילה חומרים מסוכנים.

  המחזור מתבצע על-ידי צוות מיומן ומקצועי ובאמצעות כלים הנדסיים המיועדים לעבודות מסוג זה, כגון: נפות, מגרפות, ציוד ניקוי ומיון בשטח. כמו כן, נדרש ללוות את הפרקציות שעברו תהליך מיון ומחזור מוקפד ולוודא שאינן מזוהמות. היתרון הגדול במחזור הפסולת הינו בהקטנת נפחי ההטמנה, שימוש חוזר בתוצרי המחזור לתעשייה ולתשתיות.

  מחזור פסולת

  שמירה על איכות הסביבה היא ערך עליון בחשיבה היומיומית ונושא זה נמצא בתודעה העולמית זמן רב.

  בישראל, בכל יום, מצטברים טונות של פסולת תעשייתית. על-מנת להחזיר את הפסולת למצב של חומר גלם הניתן לעשות בו שימוש חוזר יש צורך בטיפול מיוחד.

  חומרי פסולת רבים יכולים לעבור טיפול שיאפשר את ההכנסה שלהם למחזור וימנע את ההצטברות או הטמנה ובכך יצמצם באופן ניכר את הזיהום הנגרם.

  סוגי פסולת למחזור

  • פסולת רגילה – עץ, קרטונים, נייר, ברזל, פלסטיק וזכוכית.
  • פסולת יבשה – פסולת מוצקה, פסולת בניין, פסולת עם חומרים מסוכנים.
  • פסולת מעורבת – פסולת תעשייתית ופסולת חקלאית שיש בה עירוב של חומרים אורגניים וחומרים יבשים.
  • פסולת רפואית וביולוגית – כל פסולת המגיעה מבתי חולים, מעבדות, מרפאות וחברות העוסקות במחקרים רפואיים.
  • פסולת בוצה – תוצר של טיפול בשפכים תעשייתיים עם חומרים מסוכנים.

  מידע נוסף בנושא

  מה כולל הטיפול בפסולת?

  כשמדובר על טיפול בפסולת, ישנן מגוון פעולות הנכללת תחת מטריה זו- מהטמנה מבוקרת של הפסולת בתוך הקרקע, ועד מחזור פסולת ושריפתו. עם זאת ישנו סדר עדיפויות הקובע את שיטות הטיפול הנכונות בפסולת, כאשר המטרה היא הפחתת הפגיעה בסביבה:

  • הפחתת פסולת מראש – כוללת הימנעות מצריכה של פסולת שאינה מתכלה, כמו הפחתה בשימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים, העדפה של שימוש במוצרים הנמכרים ללא אריזות ניילון וכן הלאה.
  • שימוש חוזר – הקפדה על שימוש חוזר במוצרים שונים בהם הדבר אפשרי כמו קופסאות, בקבוקים ועוד.
  • הפרדה במקור ומחזור – שלב זה כולל הפרדה של הפסולת מראש מיד לאחר זריקתה לפי מיון בין חומרים ברי מחזור ולא, ושליחה של החומרים שניתן למחזר למפעלי מחזור לצורך ייצור חומרי גלם חדשים מהם.
  • הפקת אנרגיה על ידי שריפת הפסולת באופן מבוקר.
  • הטמנה של הפסולת במטמנות מיועדות לכך.

  ההטמנה של הפסולת נמצאת בתחתית הרשימה, כי היא הפתרון הכי פחות רצוי והוא נעשה רק עם פסולת שאין יותר מה לעשות איתה.

  מחזור הפסולת הוא הפתרון היעיל והטוב ביותר

  מחזור הפסולת הוא הפתרון הטוב והיעיל ביותר לטיפול בפסולת שכבר נזרקה, וגם מפעלים או תעשיות זקוקים לבצע זאת. לא יודעים מאיפה להתחיל, למי לפנות וכיצד לעשות זאת? פנו אל חברת איזיטופ – פתרונות אקולוגים והם ישמחו להעניק ייעוץ מקצועי וליווי בכל שלבי הדרך לכל בית עסק בתעשייה.

  מחזור פסולת בצורה נכונה

  הפסולת היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ועם השנים כמות הפסולת שכל אדם מייצר בכל יום עולה ועולה באופן משמעותי בזכות העלייה באיכות החיים ובצריכה שלנו. הפסולת הזו בעלת השפעה רבה על איכות החיים שלנו ועל הסביבה בה אנחנו חיים- היא משפיעה רבות על זיהום מי התהום, על הגברת הפליטה של גזי החממה ועוד השפעות לא טובות לכולנו. בגלל החומרה של הנושא, טיפול בפסולת הוא אחד הדברים החשובים ביותר על מנת לשמור על הסביבה ולמנוע נזקים למאזן האקולוגי ולבריאותנו, ולכן בשנים האחרונות ישנם כמה אפיקי פתרונות אשר משפרים את המצב- הפתרונות האקולוגיים ביותר הם מחזור פסולת, הטמנה שלה באופן מוקפד, ואף שריפת פסולת בסביבה מבוקרת על מנת לייצר חשמל.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ