איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ייעוץ סביבתי

  ייעוץ וליווי סביבתי אקולוגי לחברות ולתעשייה. פתרונות וניהול פרויקטים בהנדסת הסביבה בטכנולוגיות מתקדמות.

  “איזיטופ פתרונות אקולוגיים לאיכות הסביבה” מספקת שירותי ייעוץ סביבתי למפעלים, מוסדות, מועצות מקומיות, רשויות ולמגזר הפרטי, במגוון התחומים הסביבתיים בכל הארץ ע”י מהנדסי סביבה ומומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום תעשיית הבנייה והדלק ומפעלי תעשייה שונים.

  חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגומי קרקע וערמות לפי תקן ISO-17025. איזיטופ מפעילה צוות דגימה וקידוח בפריסה ארצית ובפיקוח הרשות להסמכת מעבדות.

  שירותי איזיטופ

  • ייעוץ בנושאי סקרי קרקע וקרקעות מזוהמות
  • ביצוע סקרים היסטוריים וסקר גז קרקע
  • אספקת שירותי הנדסת סביבה
  • תכנון פרויקטים סביבתיים
  • ייעוץ לחברות נדל”ן לפני רכישת קרקעות
  • ייעוץ ופיקוח בנושא אסבסט

  סקר קרקע היסטורי

  מטרת הסקר ההיסטורי היא איסוף כל המידע הקיים לגבי זיהום קרקע פוטנציאלי באתר ופרמטרים שונים המאפיינים את האתר. הסקר כולל בדיקה מקיפה מול משרדי ממשלה ורשויות, סיור בשטח וסקירת תצלומים ומפות של האתר. כמו כן נערכת סקירה הידרולוגית של מצב מי התהום וחתך גיאולוגי לאפיון שכבות הקרקע. דו”ח סקר קרקע היסטורי מציג את הנתונים אשר נאספו בצורה מובנית וכולל בתוכו את ניתוח המידע ואפיון מוקדם של זיהומי הקרקע באתר תוך התייחסות לסוגי הזיהומים ומקורותיהם, מיימדי השימוש בחומרים המזהמים באתר והשפעות אפשריות על איכות הסביבה ובריאות האוכלוסייה.

  חוות דעת מומחה אקולוגיה

  יותר ויותר פרויקטים של בניית מגורים, הקמה ופירוק של מבני תעשייה או טיפול בתשתיות, נדרשים להתייחס להיבט של איכות הסביבה כדי לקבל את כל האישורים ולצאת לדרך. פעולות נרחבות של סקרי קרקע, שיקום וטיהור אדמות אשר מתבצעות כחלק מתהליך ההכנה לפרויקט ומהוות תנאי בלתי מעורער של המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומית לקבלת היתרי הבניה ורישיונות עסק. “איזיטופ שירותי איכות הסביבה” מציעה ללקוחותיה ייעוץ אקולוגי של מומחה מוסמך בעל ניסיון של שנים והיכרות עמוקה עם מערכת התכנון הארצית. ליווי אקולוגי בהכנת תכניות מתאר לוועדה מקומית, ועדה ארצית החל מהשלבים הראשונים.

  תכנון הבנייה החל מרמת הבנייה הארצית, המחוזית, העירונית ועד לרמת בנייה של בתים צמודי קרקע בודדים, תלוי יכול לקום או ליפול על סוגיות של זיהום סביבתי. צוות הייעוץ מתמחה בשירותי איכות הסביבה וטיפול בקרקע מזוהמת הוא הכתובת הנכונה אליה יש לפנות לפני שפרויקט בניה חדש יוצא לדרך. תהליכי בנייה מתחילים הרבה לפני הקמת הפרויקט. השלבים ההתחלתיים נדרשים לביצוע כבר בתכנון הראשוני או אף בשלבי שינוי ייעוד קרקע. ייעוץ סביבתי לשטח הבנייה כולל את מגוון של פעולות ושירותים על פי הצורך.

  ייעוץ סביבתי לרישוי עסקים

  בישראל ניתן רישיון עסק מכוח חוק רישוי עסקים, תשכ”ח-1968. חוק זה מגדיר אילו עסקים נדרשים בהוצאת רישיון עסק על מנת לפעול. תהליך הוצאת הרישיון מצריך קבלת אישורים מגורמים שונים. מטרת הרישיון הינה להבטיח כי ננקטו כל האמצעים והסידורים המתאימים להפעלתו התקינה של העסק וזאת בכדי להבטיח שמירה על בריאות הציבור, בטיחותו ואיכות חייו. ניהול עסק ללא רישיון הינו עבירה פלילית, עסק שפועל ללא רישיון צפוי לסגירה מנהלית, ועל בעליו יוטלו קנסות ואף עונשי מאסר.

  ייעוץ סביבתי בתל אביב

  בסל השירותים החשובים של חברת “איזיטופ אקולוגיה”, קיים ליווי סביבתי ללקוחות אשר מעוניינים לקבל היתר בניה. תהליך קבלת ההיתר מתחיל בפניה של יזם אל חברה המתמחה בייעוץ סביבתי בעקבות דרישה של הרשות המקומית או של המשרד להגנת הסביבה, בה הוא מעוניין לבנות, לבצע סקר היסטורי ולעיתים גם סקר קרקע על מנת לוודא שאין זיהום באזור המיועד לבניה. בעבר, התקיימו פעילויות תעשייתיות רבות באזור גוש דן אשר הביאו לתוצאה של זיהומי קרקע ולכן חקירת הקרקע ושיקומה גבוה מאוד.


  אדמה מזוהמתדיגום קרקעזיהום מי תהוםזיהום קרקעייעוץ אקולוגיסקר קרקעסקרי קרקעקרקעות מזוהמות

  מידע נוסף בנושא

  יועצים סביבתיים מומחים

  מעוניינים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ סביבתי מומחה? איזיטופ – פתרונות אקולוגים מציעים שירות מלא ומקיף בכל מה שקשור לאיכות הסביבה, לבדיקה של מפעלים ועל כל מה שכרוך בכך.

  יועץ סביבתי – מה תפקידו?

  תפקידו של יועץ סביבתי הוא למעשה לדאוג לכך כי המקום אותו הוא בודק יתייעל מבחינת השמירה על זיהום מינימלי והקפדה על טיפול נכון בחומרים מזהמים ורעילים. פעילותו כוללת בדיקות וטיפול במספר אלמנטים:

  טיפול בשפכים

  טיפול בזיהום האוויר

  טיפול בפסולת

  טיפול בזיהום הקרקע

  השפכים היוצאים מהמפעלים השונים מכילים פעמים רבות חומרים כימיים שונים, אשר אל להם לזרום אל מי הביוב או לחלחל לקרקע ולהגיע אל מי התהום. אם ישנה בעיה במערכת הטיפול בשפכים, הרי שתפקידו של היועץ הסביבתי הוא למצוא את הפתרון הנכון והטוב ביותר לאותו מפעל ובכך למנוע זיהום שנוצר. האוויר אף הוא מזדהם כתוצאה משימוש בחומרים כימיים שונים או בהליכי ייצור הכוללים שריפת דלקים או חומרים כאלה ואחרים, כאשר ניתן לתכנן מערכת סינון שתמנע יציאת עשן מזהם אל האוויר מחוץ למפעל. כמו כן, הפסולת היוצאת מהמפעלים היא פעמים רבות פסולת שמכילה גם חומרים מזהמים, רעילים ובלתי מתכלים. חשוב לשנע את החומרים הללו בצורה בטוחה ולפנות אותה אך ורק באתרים המיועדים לכך. לבסוף, חשוב לזכור כי במפעלים ומקומות בהם עושים שימוש בחומרים מסוכנים נוצר פעמים רבות זיהום קרקע. היועץ הסביבתי יקבע את העיתוי לביצוע בדיקות לזיהוי זיהום הקרקע, והוא אף יציע פתרונות שונים לצורך טיפול הזיהום ושיקום הקרקע.

  יועץ סביבתי

  המודעות לכל נושא השמירה על איכות הסביבה עלתה מאוד בשנים האחרונות לצד ההתפתחות המואצת בכל תחום תעשייה, שלמעשה העלתה מאוד את השימוש בחומרים כימיים שונים שמזהמים את האוויר שאנחנו נושמים, את הקרקעות שלנו וכמובן גם את מי התהום, הנהרות, הנחלים והים. בגלל העלייה התלולה של הגורמים המזהמים, נחקקו חוקים שונים אשר כל מטרתם היא לחייב את בעלי העסקים ובעלי המפעלים כמו גם את האזרחים הפרטיים, לתרום כולם את חלקם בשימור הסביבה. בעקבות כך, קיימת כיום חובה על בעלי מפעלים השונים אשר פועלים עם חומרים רעילים, לדאוג להקפדה על זיהום מינימלי וטיפול במפגעים השונים הנוצרים בעקבות הפעילות במקום בעזרתו של יועץ סביבתי מומחה.

  במה מטפל היועץ הסביבתי?

  למעשה תפקידו של היועץ הסביבתי הוא לבדוק את השטח ולראות מה מצב הקרקע במקום, מה הוא הרכב השפכים שיוצאים מהמקום, אילו גזים נפלטים מתהליך היצור ואיזה סינון הם עוברים וממה מורכבת הפסולת ותוצרי הלוואי, כמו גם לאן היא מושלכת.

  בהתאם לתוצאות הבדיקות הללו יגובשו המלצות לבדיקות תקופתיות ולביצוע שיפור במערך הטיפול במזהמים כמו טיפול נכון בפסולת, מערכת מתאימה לטיהור שפכים וגם טיפולי שיקום קרקעות במידת הצורך. מעוניינים להתחיל את התהליך? פנו אל חברת איזיטופ וצוות החברה ישמח לסייע בכל שאלה ובקשה, בזכות המומחיות והניסיון הרב שלהם.

  למה חשוב לקבל ייעוץ סביבתי?

  כאשר מבקשים לפתוח עסק או להקים מפעל תעשייה אשר עושה שימוש בחומרים רעילים או מזהמים, על פי חוק ישנם תקנים כאלה ואחרים אותם קבע המשרד להגנת הסביבה כמו גם הרשויות השונות. כדי להתמודד בהצלחה עם כל אותן תקנות וחוקים, מומלץ לקבל ייעוץ סביבתי, מיועץ מומחה, כאשר המטרה היא לקבל ממנו הנחיות מדויקות שיסייעו לאותו בעל מפעל ליצור את המרחב הכי בטוח עבור העובדים במקום, כמו גם לשמור על הסביבה ולא לפגוע במאזן האקולוגי שלה. על מנת לבצע זאת, יש לשים דגש על טיפול נכון בפסולת שבמקום, על השפכים ועל תוצרי הלוואי על מנת שאפשר יהיה להבטיח כי ההתנהלות במקום תיעשה על הצד הטוב ביותר מבחינה סביבתית.

  ייעוץ סביבתי מקצועי

  נושא איכות הסביבה וכנגזרת מכך גם ייעוץ סביבתי, עלו למודעות של רובנו בשנים האחרונות, בעקבות מחקרים רבים וסיקור תקשורתי אשר מסכמים כי מרבית המשאבים בהם אנו משתמשים מתכלים ועלולים להיגמר יום אחד, כמו גם על השמירה על הסביבה הקיימת בה אנו חיים ועל המאזן האקולוגי- אחרת ההשלכות יהיו חמורות. האמת היא שאנחנו כבר סובלים מאותן השלכות במידה מסוימת, כמו שאיפת אוויר מזוהם עם ריכוז גבוה של גזים רעילים וגזי חממה, התחממות כדור הארץ, זיהום נחלים ומקורות מים רבים אשר מובילים למחסור במי שתיה ועוד. לכן, חשוב להשקיע מחשבה ולתכנן בצורה נכונה יותר את המציאות שלנו, מצריכה נבונה, מיחזור, וכמובן פיקוח מדוקדק על מפעלים ואזורי תעשייה, על השפכים שלהם ובכלל.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ