איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ייעוץ סביבתי לבנייה

  ייעוץ סביבתי הינו תחום רחב החולש על תחומים רבים בכל הקשור לנושאי הבנייה בארץ. תכנון הבנייה החל מרמת הבנייה הארצית, המחוזית, העירונית ועד לרמת בנייה של בתים צמודי קרקע בודדים, תלוי יכול לקום או ליפול על סוגיות של זיהום סביבתי. צוות הייעוץ מתמחה בשירותי איכות הסביבה וטיפול בקרקע מזוהמת הוא הכתובת הנכונה אליה יש לפנות לפני שפרויקט בניה חדש יוצא לדרך.

  תהליך ליווי סביבתי לבנייה

  תהליכי בנייה מתחילים הרבה לפני הקמת הפרויקט. השלבים ההתחלתיים נדרשים לביצוע כבר בתכנון הראשוני או אף בשלבי שינוי ייעוד קרקע. ייעוץ סביבתי לשטח הבנייה כולל את מגוון של פעולות ושירותים על פי הצורך:

  סקר היסטורי

  סקר היסטורי מכיל את כל המידע אודות הקרקע המיועדת לבנייה. במהלך הסקר מתבצע איסוף נתוני רקע על המקום, חקר הטופוגרפיה ונתונים הידרולוגיים תוך מיפוי וצילום השטח. בשלב זה, כאשר כל המידע נאסף, חל ניתוח אינפורמטיבי באשר לטיבה של הקרקע לבנייה ונבחנת האפשרות לזיהומים שונים בתחומה.

  סקר גז קרקע

  גז קרקע נמצא בתווך הבלתי רווי של האדמה והוא יכול להכיל חמצן, אדי מים, פחמן דו חמצני, חנקן ועוד גזים מזהמים אשר נעים אל פני השטח. המזהמים העיקריים אשר אותם ניתן לראות בקרקעות המיועדות לבנייה הם גז ראדון ומתאן המהווים סכנה ממשית לסובבים. סקר גז קרקע מבוצע על ידי דיגום אקטיבי שבו נלקחת דגימה מעומק הקרקע ודיגום פסיבי הנערך בעזרת סיבי צלולוז.

  דיגום קרקע

  תהליך דיגום קרקע מתבססת על כל המידע הנאסף בשלבי עריכת הסקר ההיסטורי וסקר גז הקרקע. לאחר קבלת כל המידע הנחוץ נבחרים בקפידה מקומות הנחשדים כמזוהמים ולתוכם קודחים לעמוק במטרה להוציא דגימות שיאפשרו מיפוי תלת מימדי של הקרקע. התוצאות מתוך הדיגום משלימות את איסוף המידע עבור סקר קרקע מורחב ואתו ניתן לדעת כיצד לגשת אל חלקת האדמה.

  שיקום קרקע מזוהמת

  כאשר נוצר מצב שבו הסקרים מראים על זיהום קרקע מגורמים שונים, יש לבצע שיקום קרקע על מנת להכשיר אותה לבנייה. חברת איזיטופ עורכת שיקום קרקעות מזוהמות יסודי תוך שימוש בטכניקות שונות כמו: טיפול ביולוגי, ניקוי טרמי, שטיפת קרקע, חפירת קרקע מזוהמת, פינוייה למקום מוסדר על פי חוק וטיהורה.

  ייעוץ סביבתי להיתרי בנייה

  חברת איזיטופ עורכת ייעוץ סביבתי הכולל ליווי מקצועי עם חוות דעת מומחה אקולוגיה לתהליכי רכישת קרקע המיועדת לבנייה. הייעוץ מהווה ככלי מכריע בקבלת החלטות לגבי קרקע או נדל”ן המיודעים לבנייה פרטית, עסקית או תעשייתית כאשר ישנו תחקיר מלא על השימוש באדמה בעבר, בהווה ואף בעתיד כחלק מבדיקות היתכנות עבור אלמנטים פוטנציאליים כגון קידוחי מי שתייה, הקמת תחנות דלק ומתקני שפכים הנערכות בשטח.


  אדמה מזוהמתדיגום קרקעטיפול ביולוגיטיפול בקרקעות מזוהמותייעוץ אקולוגיניקוי קרקע מזוהמתסקר גזי קרקעסקר היסטוריסקר קרקעסקרי קרקעקרקעות מזוהמותשיקום קרקע

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ