איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ייעוץ סביבתי לבנייה

  ייעוץ סביבתי הינו תחום רחב החולש על תחומים רבים בכל הקשור לנושאי הבנייה בארץ. תכנון הבנייה החל מרמת הבנייה הארצית, המחוזית, העירונית ועד לרמת בנייה של בתים צמודי קרקע בודדים, תלוי יכול לקום או ליפול על סוגיות של זיהום סביבתי. צוות הייעוץ מתמחה בשירותי איכות הסביבה וטיפול בקרקע מזוהמת הוא הכתובת הנכונה אליה יש לפנות לפני שפרויקט בניה חדש יוצא לדרך.

  תהליך ליווי סביבתי לבנייה

  תהליכי בנייה מתחילים הרבה לפני הקמת הפרויקט. השלבים ההתחלתיים נדרשים לביצוע כבר בתכנון הראשוני או אף בשלבי שינוי ייעוד קרקע. ייעוץ סביבתי לשטח הבנייה כולל את מגוון של פעולות ושירותים על פי הצורך:

  סקר היסטורי

  סקר היסטורי מכיל את כל המידע אודות הקרקע המיועדת לבנייה. במהלך הסקר מתבצע איסוף נתוני רקע על המקום, חקר הטופוגרפיה ונתונים הידרולוגיים תוך מיפוי וצילום השטח. בשלב זה, כאשר כל המידע נאסף, חל ניתוח אינפורמטיבי באשר לטיבה של הקרקע לבנייה ונבחנת האפשרות לזיהומים שונים בתחומה.

  סקר גז קרקע

  גז קרקע נמצא בתווך הבלתי רווי של האדמה והוא יכול להכיל חמצן, אדי מים, פחמן דו חמצני, חנקן ועוד גזים מזהמים אשר נעים אל פני השטח. המזהמים העיקריים אשר אותם ניתן לראות בקרקעות המיועדות לבנייה הם גז ראדון ומתאן המהווים סכנה ממשית לסובבים. סקר גז קרקע מבוצע על ידי דיגום אקטיבי שבו נלקחת דגימה מעומק הקרקע ודיגום פסיבי הנערך בעזרת סיבי צלולוז.

  דיגום קרקע

  תהליך דיגום קרקע מתבססת על כל המידע הנאסף בשלבי עריכת הסקר ההיסטורי וסקר גז הקרקע. לאחר קבלת כל המידע הנחוץ נבחרים בקפידה מקומות הנחשדים כמזוהמים ולתוכם קודחים לעמוק במטרה להוציא דגימות שיאפשרו מיפוי תלת מימדי של הקרקע. התוצאות מתוך הדיגום משלימות את איסוף המידע עבור סקר קרקע מורחב ואתו ניתן לדעת כיצד לגשת אל חלקת האדמה.

  שיקום קרקע מזוהמת

  כאשר נוצר מצב שבו הסקרים מראים על זיהום קרקע מגורמים שונים, יש לבצע שיקום קרקע על מנת להכשיר אותה לבנייה. חברת איזיטופ עורכת שיקום קרקעות מזוהמות יסודי תוך שימוש בטכניקות שונות כמו: טיפול ביולוגי, ניקוי טרמי, שטיפת קרקע, חפירת קרקע מזוהמת, פינוייה למקום מוסדר על פי חוק וטיהורה.

  ייעוץ סביבתי להיתרי בנייה

  חברת איזיטופ עורכת ייעוץ סביבתי הכולל ליווי מקצועי עם חוות דעת מומחה אקולוגיה לתהליכי רכישת קרקע המיועדת לבנייה. הייעוץ מהווה ככלי מכריע בקבלת החלטות לגבי קרקע או נדל”ן המיודעים לבנייה פרטית, עסקית או תעשייתית כאשר ישנו תחקיר מלא על השימוש באדמה בעבר, בהווה ואף בעתיד כחלק מבדיקות היתכנות עבור אלמנטים פוטנציאליים כגון קידוחי מי שתייה, הקמת תחנות דלק ומתקני שפכים הנערכות בשטח.


  אדמה מזוהמתדיגום קרקעטיפול ביולוגיטיפול בקרקעות מזוהמותייעוץ אקולוגיניקוי קרקע מזוהמתסקר גזי קרקעסקר היסטוריסקר קרקעסקרי קרקעקרקעות מזוהמותשיקום קרקע

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ