איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ייעוץ סביבתי בתל אביב

  בסל השירותים החשובים של חברת “איזיטופ אקולוגיה”, קיים ליווי סביבתי ללקוחות אשר מעוניינים לקבל היתר בניה. תהליך קבלת ההיתר מתחיל בפניה של יזם אל חברה המתמחה בייעוץ סביבתי בעקבות דרישה של הרשות המקומית או של המשרד להגנת הסביבה, בה הוא מעוניין לבנות, לבצע סקר היסטורי ולעיתים גם סקר קרקע על מנת לוודא שאין זיהום באזור המיועד לבניה.

  במידה וישנו זיהום מתבצע טיפול. בעבר, התקיימו פעילויות תעשייתיות רבות באזור גוש דן אשר הביאו לתוצאה של זיהומי קרקע ומי תהום ולכן בחלק זה של הארץ, חקירת הקרקע ושיקומה גבוה מאוד ביחס לאזורים אחרים.

  ליווי סביבתי בתל-אביב

  חברת “איזיטופ אקולוגיה” נתבקשה על ידי יזם נדל”ן ואדריכל לבצע ליווי סביבתי לפרויקט עתידי שלו, התהליך החל מהשלב הראשון – סקר היסטורי אשר החל בחודש אפריל בשנת 2019.

  ההיסטוריה של האזור

  מיקום האתר: שכונת מונטפיורי, תל אביב – יפו.

  האתר משתרע על פני שתי חלקות, וגודלו 2,208 מ”ר.

  הסקר בוצע על בסיס מידע שנאסף מתוך תיק הבנייה המנוהל בעירייה, נתונים הידרולוגים, נתונים גאו-טכניים, מידע של הלקוח וסיור באתר. השטח מכיל שטחים פתוחים, מבנים פתוחים (ללא גג) ומבנים בעלי קומה אחת.

  בשנת 1840 הייתה שכונת מונטפיורי בנויה כפרדס ובשנת 1925 נעקר הפרדס והחלה בנייה לצורך מגורים ומסחר, אך עדיין הייתה זו שכונה בפני עצמה. בשנת 1940 צורפה השכונה לעיריית תל אביב. בשנות ה-50 וה-60 התפתח בדרומה של השכונה אזור תעשייה בו נבנו והוקמו מוסכים ובתי מלאכה.

  ההיסטוריה של האתר

  בתחילה פעלו באתר אורוות ומחסנים ולאחר מכן נבנו והוקמו מוסכים בתחומים שונים, כמו; מוסך להתקנת אזעקות ורדיו לרכב, מוסך פחחות, מוסך צבעות, שטיפת רכבים וכן חניון של חברת השכרת רכבים. נכון להיום פועל באתר חניון יום.

  מה מתוכנן באתר?

  הפרויקט המיועד של היזם: הקמת ארבעה מבנים אשר ישלבו מגורים ומסחר. הקומה המסחרית העתידית תהיה בחזית הרחוב ודירות המגורים יינסקו לקומה השביעית. כמו כן, המבנה יכיל מרתף חניה משותף לארבעת הבניינים.

  מפלס רצפת המרתף התחתונה תוכנן לרום אבסולוטי משתנה בין 1.26 + מ’  ל – 5.14 + מ’ כלומר, צפויות עבודות חפירה לעומק של כ – 9-13 מטר מתחת לפני השטח (מידע זה חשוב בכדי לדעת עד איזה עומק יש צורך לבדוק את טיב הקרקע).

  סיכום סקר היסטורי והמלצות להמשך

  מכיוון שבאתר זה פעלו מוסכים והחשד לזיהום קרקע פנימי גדול ומפני שמיקומו מחייב ביצוע סקר קרקע וסקר גז קרקע ע”י עיריית תל אביב, הוגשה תכנית לביצוע סקר קרקע שכולל גם סקר גז קרקע וגם דיגום קרקע.

  סקר קרקע וגז קרקע

  ההמלצה לביצוע סקר קרקע התקבלה והפעילות החלה בחודש מאי 2019.

  בהתאם לגודל המגרש 2208 מ’, מוקמו קידוחים משולבים לביצוע סקר קרקע ולגז קרקע בפיזור אחיד. באזורים החשודים כבעלי פוטנציאל זיהום, מוקמו קידוחי קרקע נוספים. סה”כ בוצעו 20 קידוחים.

  בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה בוצע הדיגום באופן תקין ולאור כלל ממצאי השדה, הבקרות שנלקחו והאנליזות שבוצעו התגלו החריגות הבאות:

  • חריגות במתכות הקרקע, ברזל וקובלט.
  • חריגות בתכולת פחמימני דלק בנקודה אחת.
  • בקידוחי גז הקרקע התגלו חריגות ביחס לתקן ועל כן יש צורך בבניית מיגון כנגד חדירת גזי קרקע, ואיוורור במרתפים.

  עקב החריגות היה צורך בביצוע תיחום לנקודות הללו והוחלט לפנות את הקרקע בנקודה בה היו חריגות ב – TPH (תכולת פחמימני דלק). כמו כן, בעת החפירה בוצע דיגום משלים ונלקחו עוד דוגמאות בכדי לוודא שאכן נחפרה כל הקרקע המזוהמת.

  ביצוע שיקום, חפירות ופינוי

  ההיבט הכלכלי של שיקום הקרקע הוא הגורם המכריע בשיקומה. יחד עם זאת, מהירות השיקום והיכולת המקצועית של מבצע השיקום בפועל מוכחות ובאות לידי ביטוי באופן מקצועי תוך מתן מעטפת לכל שרשרת הפעילות, כגון: פיקוח חפירה, דיגום הנבדק ע”י מעבדה מוסמכת ולבסוף קבלת אישור מהמשרד להגנת הסביבה על סיום השיקום ומתן היתר בניה ליזם והאדריכל.

  • המלצות לגבי החברה המבצעת את השיקום
  • חברה בעלת ניסיון מוכח בשיקום אתרים מזוהמים.
  • חברה בעלת סיווג קבלני לביצוע עבודות חפירה 200 ראשי.
  • ניסוי ביטוח לגבי עבודות חפירה ופינוי חול המזוהם בדלקים/שמנים/אחר.
  • חברה מאושרת על ידי התקנים הישראלי לפי תקנים ISO9001-14001.

  אדמה מזוהמתאתרי בנייהדיגום אקטיבידיגום קרקעזיהום קרקעחומרים מסוכניםטיפול בקרקעות מזוהמותייעוץ אקולוגיסקר גזי קרקעסקר היסטוריסקר קרקעסקרי קרקעקרקעות מזוהמותשיקום קרקע

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ