איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  יועץ איכות הסביבה

  ייעוץ איכות הסביבה לתעשייה, בעלי עסקים ויזמי בניה. סקרים סביבתיים ופתרונות קצה בטכנולוגיות מתקדמות.

  בשנים האחרונות המודעות לסביבה ולמאזן האקולוגי עולה בקצב מהיר. בהשפעת המודעות שהתפתחה ישנם תקנים לפיהם יש לנהוג בכל הנוגע לשימור הסביבה ולהימנעות מזיהום ופגיעה. תקנים אלו מקיפים נושאים רבים כגון פסולת, זיהום אוויר, זיהום קרקע, זיהום של מי תהום ומקורות מים ורעש הגורמים לנזק מקיף. עמידה בתקנים היא עבודה קשה שדורשת מקצועיות, תשומת לב רבה, ידע רב ואת הכלים הדרושים כיוון שהיא כרוכה בבדיקות שונות ומגוונות, התנהלות מול הרשויות והתמצאות בכל סעיפי התקנים וגרסותיהם. בדיוק בשביל אלו קיים היועץ לאיכות הסביבה.

  יועץ איכות הסביבה

  תחומי העיסוק של יועץ איכות הסביבה

  במסגרת תפקידו עורך היועץ לאיכות הסביבה בדיקות בשטח המיועד הבודקות רמות שונות של זיהום וסכנה ואף מייעץ ללקוחותיו בהתאם לתוצאות הבדיקות וביחס לתקנים והחוקים הרלוונטיים להם. הייעוץ והפעולות נוגעים לתחומים רבים, להלן פירוט בנוגע כמה מהם.

  זיהום קרקע

  בישראל ישנם שטחים נרחבים בהם הקרקעות מזוהמות וזאת על אף העלייה במודעות לחשיבות שמירת הקרקעות והסביבה. חברות איכות הסביבה, ונציגם היועץ לאיכות הסביבה פועלות על מנת לצמצם קרקעות מזוהמות במגוון דרכים ובתהליך מוקפד. החל מעריכת סקר היסטורי, סקרי קרקע וסקרי שיקום ועד טיפול בקרקע המזוהמת בעזרת טיפול ביולוגי ואף שימוש חוזר בקרקע המזוהמת לאחר הטיפול באזור המזוהם.

  פסולת מסוכנת

  פסולת רעילה ומסוכנת זו בעיה נפוצה ברחבי העולם וגם בישראל. פסולת היכולה לגרום לזיהום סביבתי חמור מזיקה גם בהיבטים אחרים כגון הגברת התחלואה ויצירת מגפות ובעקבות כך גורמת לעיתים לזנק בלתי הפיך ולעליה בשיעור התמותה. פסולת מסוכנת לרוב נוצרת כתוצר לוואי ממפעלי תעשייה וחקלאות. טיפול בפסולת מסוכנת נעשה על ידי פינוי הפסולת עוד מהמפעל והפרדת הפסולת הרעילה למכלים נרדים. הפסולת הרעילה מועברת ברכבים מורשים ולאתרים מורשים בלבד שם היא מתמיינת ונשלחת למחזור.

  שפכים

  מים משומשים, מזוהמים, שנעשה בהם שימוש אחד או יותר מוגדרים כשפכים. הטיפול המסודר בשפכים נועד לזרז את תהליך הטיהור הטבעי ללא יצירת מטרדי ריח. טיהור שפכים הוא בעצם תהליך טבעי. המוצקים בשפכים שוקעים, וחיידקים המצטברים בהם מפרקים את החומר האורגני בהם. שחרור הגזים בתהליך הממושך של טיהור שפכים יוצר ריח ודרושה מקצועיות ומומחיות על מנת למנוע מטרדי ריח.

  עבודה בהתאם לחוק ובתיאום עם הרשויות

  התקנים המוצבים בפנינו לשימור הסביבה חמורים וחשובים במיוחד שכן מעבר לערך הסביבתי עמידה בהם היא תנאי לרישיון עסק והיתרי בניה, לכן עבודתו של היועץ לאיכות הסביבה קריטית עבור לקוחותיו. על היועץ לעשות עבודתו במקצועיות על מנת להגן על לקוחותיו ולהתאימם למצב החוקי בישראלי ולהביא חוות דעת מומחה אקולוגיה בעל הסמכה לפי התקנים המורשים בחוק. התקן לאיכות הסביבה, שיצא בשנת 1996 מציע גם ייעול בעבודה ובשימוש באנרגיה ובעקבות כך מעוצב בצורה שתאפשר גם לבעלי העסקים להרוויח אישית מהעמידה בתקן. עמידה בתקן לא רק תשמר את הסיבה ותשמור עליה אלא בסופו של דבר תחסוך זמן וכסף רב עבור בעלי העסקים ואף תרחיק אותם ממקרים של סכנות משפטיות.

  מידע נוסף בנושא

  התחומים בהם נעזרים בשירותיו של יועץ

  התחומים אותם בודק יועץ לאיכות הסביבה הם:

  1. זיהומי קרקע – למרות שישנה עלייה במודעות על שמירת הקרקעות והסביבה, עדיין יש הרבה מאוד קרקעות מזוהמות. חברות לאיכות הסביבה כמו חברת איזיטופ המוכרת ובעלת המוניטין המצוין וכך גם יועצים לאיכות הסביבה, פועלים כל העת לצמצום של הקרקעות המזוהמות וזאת בתהליכים מוקפדים ובמגוון דרכים. הדבר נעשה בתחילה על ידי סקר היסטורי, סקרי קרקע וסקרי שיקום ולאחר מכן נעשים הטיפולים המשקמים לקרקע בהתאם לתוצאות של הסקרים השונים.
  2. פסולת מסוכנת – יועץ לאיכות הסביבה מטפל גם בפסולת שמשפיעה לרעה על הסביבה ויוצרת זיהומים סביבתיים. הפסולת הזו אמורה להיות משונעת בצורה בטוחה לאתרים מורשים בלבד.
  3. טיפול בשפכים – בכל אזור תעשייה יש גם שפכים שלעיתים יכילו חומרים מסוכנים. יש דרכים נכונות לטפל גם בהם מבלי שהם יזיקו לסביבה ויערערו את המאזן האקולוגי.

  יועץ איכות הסביבה – מה התפקיד שלו?

  כדי לעמוד בתקנים ובחוקים החדשים בכל הנוגע לאיכות הסביבה, נדרשת עבודה מקצועית מטעם כל הגורמים האחראיים במפעל או באזור התעשייה על מנת לייעל את הטיפול בזיהומים, בשפכים או בתוצרי לוואי רעילים כמו גם קבלת סיוע מגורם מקצועי בתחום כמו יועץ איכות הסביבה או חברה התמתחה בתחום. היועץ יבצע בדיקות שונות, ויוכל לייעץ כיצד להתנהל מול הרשויות השונות ולהתמצא בכל הסעיפים, התקנים והגרסאות שהחוק קובע.

  יועץ איכות הסביבה המלצות

  המודעות לסביבה ולמאזן האקולוגי עלתה מאוד בשנים האחרונות, ויחד עם המודעות גם צמחו הנחיות, תקנות וחוקים בכל הנוגע למניעת זיהום ונזק סביבתי. ישנם תקנים רבים אשר מחייבים את בעלי העסקים, את מנהלי המפעלים ואת כל מי שמתעסק עם חומרים כימיים מסוכנים או מזהמים, אשר מקיפים מגוון גדול של נושאים, כמו פסולת על כל מה שכרוך בה כמו הפרדת פסולת, מחזור פסולת ועוד. כך גם ישנה התייחסות לנושא של זיהומי קרקע, זיהום של מי תהום, מקורות מים, זיהום אוויר ועוד. אתם הולכים לאיבוד בין כל התקנות? לא יודעים כיצד לייעל ולשפר את תהליך העבודה כך שהוא יזיק לפחות לסביבה ויעמוד בחוקים בנושא? פניה אל יועץ איכות הסביבה יכולה לענות על כל השאלות ואף להביא למציאת פתרונות חדשים.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ