יועץ איכות הסביבה

ייעוץ איכות הסביבה לתעשייה, בעלי עסקים ויזמי בניה. סקרים סביבתיים ופתרונות קצה בטכנולוגיות מתקדמות.

הצעת מחיר

בשנים האחרונות המודעות לסביבה ולמאזן האקולוגי עולה בקצב מהיר. בהשפעת המודעות שהתפתחה ישנם תקנים לפיהם יש לנהוג בכל הנוגע לשימור הסביבה ולהימנעות מזיהום ופגיעה. תקנים אלו מקיפים נושאים רבים כגון פסולת, זיהום אוויר, זיהום קרקע, זיהום של מי תהום ומקורות מים ורעש הגורמים לנזק מקיף. עמידה בתקנים היא עבודה קשה שדורשת מקצועיות, תשומת לב רבה, ידע רב ואת הכלים הדרושים כיוון שהיא כרוכה בבדיקות שונות ומגוונות, התנהלות מול הרשויות והתמצאות בכל סעיפי התקנים וגרסותיהם. בדיוק בשביל אלו קיים היועץ לאיכות הסביבה.

ייעוץ לאיכות הסביבה

תחומי העיסוק של היועץ לאיכות הסביבה

במסגרת תפקידו עורך היועץ לאיכות הסביבה בדיקות בשטח המיועד הבודקות רמות שונות של זיהום וסכנה ואף מייעץ ללקוחותיו בהתאם לתוצאות הבדיקות וביחס לתקנים והחוקים הרלוונטיים להם. הייעוץ והפעולות נוגעים לתחומים רבים, להלן פירוט בנוגע כמה מהם.

זיהום קרקע

בישראל ישנם שטחים נרחבים בהם הקרקעות מזוהמות וזאת על אף העלייה במודעות לחשיבות שמירת הקרקעות והסביבה. חברות איכות הסביבה, ונציגם היועץ לאיכות הסביבה פועלות על מנת לצמצם קרקעות מזוהמות במגוון דרכים ובתהליך מוקפד. החל מעריכת סקר היסטורי, סקרי קרקע וסקרי שיקום ועד טיפול בקרקע המזוהמת בעזרת טיפול ביולוגי ואף שימוש חוזר בקרקע המזוהמת לאחר הטיפול באזור המזוהם.

פסולת מסוכנת

פסולת רעילה ומסוכנת זו בעיה נפוצה ברחבי העולם וגם בישראל. פסולת היכולה לגרום לזיהום סביבתי חמור מזיקה גם בהיבטים אחרים כגון הגברת התחלואה ויצירת מגפות ובעקבות כך גורמת לעיתים לזנק בלתי הפיך ולעליה בשיעור התמותה. פסולת מסוכנת לרוב נוצרת כתוצר לוואי ממפעלי תעשייה וחקלאות. טיפול בפסולת מסוכנת נעשה על ידי פינוי הפסולת עוד מהמפעל והפרדת הפסולת הרעילה למכלים נרדים. הפסולת הרעילה מועברת ברכבים מורשים ולאתרים מורשים בלבד שם היא מתמיינת ונשלחת למחזור.

יועץ לאיכות הסביבה

שפכים

מים משומשים, מזוהמים, שנעשה בהם שימוש אחד או יותר מוגדרים כשפכים. הטיפול המסודר בשפכים נועד לזרז את תהליך הטיהור הטבעי ללא יצירת מטרדי ריח. טיהור שפכים הוא בעצם תהליך טבעי. המוצקים בשפכים שוקעים, וחיידקים המצטברים בהם מפרקים את החומר האורגני בהם. שחרור הגזים בתהליך הממושך של טיהור שפכים יוצר ריח ודרושה מקצועיות ומומחיות על מנת למנוע מטרדי ריח.

עבודה בהתאם לחוק ובתיאום עם הרשויות

התקנים המוצבים בפנינו לשימור הסביבה חמורים וחשובים במיוחד שכן מעבר לערך הסביבתי עמידה בהם היא תנאי לרישיון עסק והיתרי בניה, לכן עבודתו של היועץ לאיכות הסביבה קריטית עבור לקוחותיו. על היועץ לעשות עבודתו במקצועיות על מנת להגן על לקוחותיו ולהתאימם למצב החוקי בישראלי ולהביא חוות דעת מומחה אקולוגיה בעל הסמכה לפי התקנים המורשים בחוק. התקן לאיכות הסביבה, שיצא בשנת 1996 מציע גם ייעול בעבודה ובשימוש באנרגיה ובעקבות כך מעוצב בצורה שתאפשר גם לבעלי העסקים להרוויח אישית מהעמידה בתקן. עמידה בתקן לא רק תשמר את הסיבה ותשמור עליה אלא בסופו של דבר תחסוך זמן וכסף רב עבור בעלי העסקים ואף תרחיק אותם ממקרים של סכנות משפטיות.

Logo