איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  טיפול בשפכים תעשייתיים

  למדינת ישראל יש מערכת הובלה וטיהור של שפכים ופסולת המחוברת לביוב ובנויה על מנת להתמודד עם הפסולת הביתית. אך מה עושים עם שפכים מאזורי התעשייה והמפעלים? בניגוד לפסולת יומיומית, שפכים תעשייתיים עלולים להיות מסוכנים ומזהמים ולכן דורשים יחס וטיפול מיוחד.

  מהם שפכים תעשייתיים?

  שפכים תעשייתיים הם חלק מהפסולת של התהליכים שקורים בעולם התעשייה. בדרך כלל השפכים הם הפסולת שבאה במצב צבירה נוזלי או דמוי בוצה תעשייתית אך לעיתים היא גם מוצקה. שפכים אלו יכולים להיות טבעיים במידה והם מגיעים מתעשיית המזון למשל, אך פעמים רבות הם באים ממפעלים כימיים או כתוצאה מניקיון או עבודה עם שמנים בציוד מכני כבד וכך יוצא שקיימים בהם חומרים סינתטיים רבים שיכולים גם להיות מזהמים ולכן מסוכנים.

  מסיבה זאת שפכים תעשייתיים מהווים אתגר גדול עבור הרשויות. הזרמתם למקורות מים יכולה להביא לזיהום ושינוי האקלים, כמו למשל פגיעה בחקלאות בה משתמשים במים אלו להשקיה ופגיעה במארג החי במקורות מים אלו. בנוסף לכך הפסולת והחומרים בתוכה עלולה לחלחל לקרקע ולפגום לא רק בשטחים ואדמה אלא גם במי התהום המשמשים לשתייה.

  הנזק שנעשה לסביבה לא נוגע רק למאכל או לשתייה אלא גם לבריאות ולסביבה ככלל. לא חסרים סיפורים בארץ ובעולם על זיהום קרקעות, נחלים, אגמים, ימים ואוויר שגרמו למחלות ולאחוזי תמותה גבוהים יותר. כל אלו גרמו למדינת ישראל ולחברה להגנת הטבע ליצור חוקים ותקנות מחמירות הנוגעים לעיסוק בסוג זה של פסולת.

  כיצד מטהרים שפכים תעשייתיים?

  מכל אותן סיבות, אחת הבעיות הגדולות של התעשייה היא טיהור שפכים תעשייתיים. בגלל החומרים המזהמים והסכנה שהם יוצרים, פסולת תעשייתית לא יכולה להיות מטופלת כמו שפכים רגילים. השפכים הביתיים זורמים דרך מערכות הביוב למתקן לטיהור שפכים בו הם עוברים מספר תהליכים של ניקוי ושינוי כימי כך שיוכלו לשמש לבסוף כמי קולחין, שעוזרים בעיקר בתעשייה החקלאית.

  הזרמת פסולת תעשייתית למתקן טיהור שפכים רגיל יכולה לגרום להריסת המתקן או סתימתו. בנוסף היא עלולה לפגום במערכת הביוב ולזהמה. בדיוק מהסיבה הזאת ישנם אתרי פסולת מורשים מוסדרים בהם ניתן לטפל בשפכים תעשייתיים. בטיפול בפסולת תעשייתית יש להעסיק מהנדסים וכימאים שיודעים ומכירים את העבודה והחומרים ויוכלו לדאוג שהפסולת תעבור את הליך הכימי הדרוש על מנת להיות מספיק טהורה ולעבור למערכת הביוב הרגילה בלי לגרום בעיות.

  אחד הדברים החשובים ביותר בטיפול בפסולת תעשייתית כזאת הוא להתייחס בקפידה להרכב הכימי של סוגים שונים של פסולת. כמו שהוזכר בהתחלה, השפכים הללו יכולים להיות מסוגים שונים וממפעלים שונים וחשוב לשים לב להבדל ולטפל בכל סוג פסולת בהתאם על מנת שהתהליך יעשה בצורה הכי טובה, יעילה ואפקטיבית, ועל מנת למנוע כשל בתהליך ובתוצאתו.


  אתרי פסולתבוצה תעשייתיתבוצותהובלת פסולתהטמנת פסולתזיהום מי תהוםזיהום קרקעטיהור קרקעפינוי פסולתפסולת תעשייתית

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ