איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  טיפול בפסולת מסוכנת

  חברת איזיטופ – פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה מטפלת בפסולת מסוכנת לרבות אפיון וסיווג הפסולת, שינוע לאתרי טיפול מורשים, מגוון פתרונות מחזור והטמנת פסולת מסוכנת.

  פסולת מסוכנת

  פסולת מסוכנת היא תוצר לוואי של התעשייה. ריכוז, כמויות ותכונותיה הכימיות של הפסולת המסוכנת גורמים לעלייה בתחלואה בקרב הציבור ואף למקרים של תמותה. פסולת מסוכנת מגיעה ממפעלי תעשייה ועסקים אשר מייצרים, מעבדים, משנעים, מאחסנים או משווקים חומרים מסוכנים. מפעלים אילה מוגדרים מפעלים מסוכנים והם מחויבים לעמוד בתקנים מחמירים, לערוך סקר סיכונים ולהגיש תיק מפעל לרשויות על מנת למנוע פגיעה באוכלוסיה ובסביבה.  פסולת רעילה שאינה מטופלת כראוי יכולה לפגוע בבריאות האדם והסביבה באופן חולף אך גם ברמה בלתי הפיכה.

  תכונות פסולת מסוכנת

  נכון להיום, חומרים המסווגים כפסולת מסוכנת הם חומרים בעלי תכונות:

  • דליקות.
  • נפיצות.
  • חימצון.
  • חומרים רעילים.
  • חומרים הגורמים לנזק בעת פינוי.
  • פולטי גזים רעילים בזמן מגע.
  • מסרטנים.
  • מוטגנים.

  תקנות לטיפול בפסולת מסוכנת

  בשנים האחרונות, חלה עלייה בדרישות המשרד להגנת הסביבה בכל הנוגע לאכיפת חוקי הטיפול בפסולת מסוכנת.

  • על-פי חוקים אלו נדרש כל בעל עסק לפנות כל מקור פסולת מסוכנת עד שישה חודשים מיום היווצרותה.
  • כדי לפנות פסולת מסוכנת יש להשתמש במכלים וציוד מיוחד המותאמים למטרה זו. ישנו איסור מוחלט על פינוי פסולת מסוכנת בפחי אשפה.
  • יש לפנות פסולת מסוכנת לאתרים מיוחדים בלבד שאושרו על-ידי המשרד להגנת הסביבה.
  • יש להעביר פסולת מסוכנת בהתאם לתקנות של משרד התחבורה, כלומר לארוז ולשנע אותה בכלי תחבורה מוקצים לשירות זה בלבד.
  • יש לשמור את החשבוניות המעידות על פינוי פסולת לאתרים מורשים. בעלי עסקים קטנים מעבירים את הפסולת המסוכנת אל אתרי מעבר.

  דרכי טיפול בפסולת מסוכנת

  קיימות ארבע דרכים עיקריות לטיפול בפסולת מסוכנת:

  • שימוש חוזר של חומרים כמו שמנים משומשים וחומרי תעשייה שונים.
  • מחזור פסולת מסוכנת והפיכתה לחומרי גלם הנמכרים מחדש לתעשייה.
  • פינוי פסולת מסוכנת על-ידי הטמנה של חומרים מסוכנים, שריפתם תוך כדי טיפול מקדים על-פי דרישות המשרד להגנת הסביבה, טיפול ביולוגי, טיפול פיזיקוכימי והזרקה תת-קרקעית.
  • יצוא פסולת מסוכנת אל מדינות יעד וזאת במטרה למחזרה ולייבא אותה אל הארץ.

  אתרים להטמנת פסולת מסוכנת

  הארץ ניתן להבחין בין שלושה סוגים של אתרי פינוי מורשים:

  תהליך הגדרת פסולת

  מיון של פסולת תעשייתית. תהליך זה מתבצע במפעל התעשייה עצמו תוך מיון מדוקדק של הפסולת.

  בדיקה להמצאות של חומרים מסוכנים – קביעה על-פי נהלי המשרד להגנת הסביבה האם הפסולת מורכבת מחומרים מסוכנים או לא. בשלב זה נעשה גם שימוש חוזר בחומרים שונים והפנייה למחזור.

  במקרים בהם הפסולת אינה מסוכנת יש לפנותה לאתרי הטמנה בסיכון נמוך או לאתרי הטמנת פסולת בניין מעורבת. במקרים בהם הפסולת מסוכנת יש לפנות בהקדם האפשרי את הפסולת לאתר ההטמנה ברמת חובב או לאתרי פסולת בסיכון נמוך בהתאם לנהלים.

  חברת “איזיטופ” מתמחה בטיפול בפסולת מסוכנת.


  אתרי פסולתהובלת פסולתהטמנת פסולתחומרים מסוכניםטיפול ביולוגימחזור פסולת מסוכנתפינוי פסולתפסולת מסוכנת

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ