איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  זיהום קרקע ברמת גן

  סקר קרקע בסביבת תחנת דלק, ייעוץ סביבתי, ניטור מבנים וניטור בארות מים מקיף ברמת גן.

  דליפת דלקים הינה אחד מן הגורמים הקשים ביותר בזיהום קרקע, אבל גרוע מכך כאשר הדליפה עולה מעל פני הקרקע ומזהמת את האוויר שאנו נושמים. זיהום קרקע מדלקים קורה כאשר ישנה פגיעה בצנרת או במכלי אחסון הדלק ואז מתחיל להתרחש מצב שבו החומרים מחלחלים אל האדמה, מתפשטים ונטמעים ביחד עם גורמים אחרים בסביבה כמו מי שתייה ואף האוויר החיצוני.

  בתחנת דלק בלב רמת גן החלו דיירי הבניינים הסמוכים להריח ריח חריף של אדי דלק אשר עלו מן התחנה. גורמים בעיריית רמת גן הורו של פינוי התושבים בבניינים הצמודים לתחנת הדלק בשל חשש כבד לקרקע מזוהמת ולזיהום אוויר כתוצאה ישירה מכך. האפשרות של זיהום קרקע מדלקים רק מתעצם בעונת החורף מאחר והסיכון שהזיהום יתפשט במידה רחבה יותר גדול מאוד. עונת החורף הינה עונה גשומה וכאשר מפלס מי התהום עולה על גדותיו, הדלק הדולף נדחף מעלה מעלה ונספג היטב במים ובשכבות העליונות של הקרקע.

  טיפול בזיהום קרקע מדלקים

  תחנת דלק אשר נחשדת בזיהום קרקע נסגרת באופן מיידי על מנת לערוך את כל הבדיקות המקיפות והסביבתיות כדי להעריך מהו גודל והיקף הזיהום. התחנה אשר נמצאת בלב אזור עירוני מיושב ברמת גן נסגרה לצורך עריכת סקר קרקע וכל התושבים פונו אל בתי מלון עד אשר תיפתר הבעיה והקרקע תעבור טיפול ושיקום קרקעות מזוהמות מוחלט.

  טיפול בקרקע מזוהמת מדלקים עובר 3 שלבים עיקריים:

  • פינוי של גורמי הדליפה באמצעים אטומים ובטוחים אל אזורי הטמנה עבור חומרים מסוכנים.
  • עריכה של סקר קרקע הכולל סקר היסטורי כדי להבין את היקף הבעיה. לאחר ביצוע הסקר יילקח דיגום קרקע באמצעות מכשירי מדידה מורשים על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות וכאשר יתקבלו תוצאות הבדיקות תעבור הקרקע טיפול אשר יכלול חפירת קרקע מזוהמת בערמות.
  • שיקום הקרקע הינו השלב האחרון בשרשרת הטיפול בזיהום מדלקים. שלב זה מתחיל את הטיפול הסופי כדי לסיים ולהכשיר את הקרקע לשימוש חוזר ונקי מחומרים מסוכנים. שיקום קרקע מזוהמת מתרחש במספר דרכים כאשר אחת מהן היא טיפול ביולוגי בעזרת מיקרואורגניזמים אשר סופחים את השמנים והדלקים מתוך הקרקע ומפרקים אותם לגמרי.

  עיריית רמת גן שכרה את שירותיה של חברת “איזיטופ” במטרה לערוך ייעוץ סביבתי, ניטור מבנים וניטור בארות מים מקיף תוך עריכת סקר קרקע עם מכשיר PID בסביבת תחנת הדלק. מכשיר זה הינו גלאי של תרכובות נדיפות וגזים בקרקע והוא מאושר לשימוש על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות.


  אדמה מזוהמתאירוע חומ״סדיגום קרקעהובלת קרקע מזוהמתהרשות להסמכת מעבדותזיהום מי תהוםזיהום קרקעחומרים מסוכניםטיהור קרקעטיפול באדמה מזוהמתטיפול ביולוגיטיפול בקרקעות מזוהמותסקר היסטוריסקר קרקעסקרי קרקעקרקעות מזוהמותשיקום קרקעתחנת דלק

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ