איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  זיהום קרקע בחומרי הדברה

  השפעות שליליות של חומרי הדברה ודרכי מניעה של זיהום קרקעות

  ענף החקלאות בישראל משתמש בחומרי הדברה רבים המשפיעים על הסביבה. חומרי ההדברה הללו משמשים ככלי להגנה על היבולים החקלאיים מצד אחד אך גורמים לזיהום של קרקעות מצד שני.

  קרקע מזוהמת היא קרקע שצריכה לעבור תהליך של שיקום, טיהור ופינוי של מזהמים רבים. במקרים רבים ניתן לשקם קרקעות שזוהמו על-ידי חומרי הדברה, דלקים ופסולת רעילה אחרת. אך, ישנם מקרים שבהם לא ניתן לשקם את הקרקע וכאן יש צורך להוביל את האדמה המזוהמת לאתרי הטמנה, דבר שאפשר היה למנוע על ידי שימוש בחומרי הדברה ירוקה ועבודה על פי כללים ברורים השומרים על הסביבה.

  השפעות שליליות של חומרי הדברה

  • ריסוס של חומרי הדברה גורם לזיהום קרקע, מי תהום ומקווי מים. הריסוס אשר נותר במכלים מחלחל לאדמה וגורם לזיהומה.
  • אנשים העובדים עם חומרי ההדברה נפגעים כתוצאה מתחזוקה לא נכונה והחומרים הללו נספגים בגופם, דבר אשר גורם למחלות נשימה, פגיעה בעור ובעיניים.
  • ישנה אפשרות נרחבת לפגיעה גדולה גם באוכלוסיות שלמות המתגוררות בסמוך לשדות חקלאיים. בשדות הללו משתמשים בחומרי הדברה בין אם בריסוס או הדברה ממוקדת ודבר זה גורם לפיזור גדול יותר מאשר בשטח השדות עצמם.
  • חומרי הדברה מסוגלים להגיע גם אל מקורות של מים וכתוצאה מכך נפגמת איכות המים בצורה שמשפיעה על אוכלוסיות רבות ומעלה את רמת התחלואה.
  • חומרי הדברה רבים בנויים על בסיס סינטטי ופירוקם לוקח זמן רב. למשל D.D.T נשאר בקרקע למשך שנים ארוכות וגם אחרי 30 שנה עדיין ניתן למצוא שאריות שלו. השימוש בחומרים אלו גורם לפגיעה באורגניזמים החיים באדמה ומגינים על היבולים ועל בני-האדם כאחד. שימוש בחומרי הדברה ירוקה יכולים למנוע פגיעה זו ולצמצם את רמת הזיהום בקרקע.

  כיצד ניתן למנוע זיהום קרקע על-ידי חומרי הדברה?

  שטחים ושדות פתוחים

  בשטחים פתוחים יש לחפות את אזורי ההדברה עם יריעות פלסטיק ובתום פעולת ההדברה צריך לפנות את היריעות הללו לאתרי פסולת מורשים בלבד. שימוש בחומרי הדברה המיועדים לקרקע מתבצע רק אם יש ניתוק מוחלט מאספקת המים.

  שטיפת מכלי אחסון

  • ישנה אפשרות להתקין על המרסס מיכל מיוחד שהייעוד שלו הוא לשטוף את פנים הכלי. את השטיפה מבצעים בשוליים של השדות המרוססים.
  • קיימת אפשרות נוספת להקלה על ניקוי המרסס – משאבה מיוחדת שמערבבת חומר הדברה מרוכז ביחד עם מים נקיים כבר במוט הריסוס. פעולה זו מבטלת את הצורך בשטיפה של המיכל לאחר השימוש.
  • תשטיפים של חומרי הדברה יש לפנות לאתרים מורשים לאחר שהם עברו טיהור ופינוי מותאם לפסולת רעילה.

  אריזות חומרי הדברה

  את הטיפול באריזות חומרי הדברה ניתן לסווג לשניים:

  • אריזות חומרי הדברה שלא ניתן לשטוף אותם, כמו שקי נייר, יש לנער היטב אל תוך מיכל המרסס ולהשליכם לפח אשפה.
  • אריזות חומרי הדברה שניתן לשטוף אותם, כמו מכלי פלסטיק, צריך לשטוף 3 פעמים, לשפוך את התשטיפים למיכל מרסס, לנקב את אריזות הפלסטיק ולהשליכם לפח.

  אחסון של חומרי הדברה

  • מחסן לחומרי הדברה יכיל אך ורק את הדברים הללו ולא ישמש כמחסן לכל דבר.
  • חומרי הדברה צריכים להיות מאוחסנים במקום נעול אך מאוורר.
  • יש לשים רשתות על חלונות כדי למנוע מחיות שונות להגיע אל חומרי ההדברה.
  • המבנה לאחסון חומרי הדברה צריך להיות עמיד באש עם מטף כיבוי אש צמוד. הרצפה צריכה להיות אטומה למניעה של חלחול.
  • אחסון כלים ומכלים בצורה מאורגנת – הפרדה בין חומרי הדברה נוזליים, אבקות ומכלי חומצה.

  אדמה מזוהמתזיהום קרקעקרקעות מזוהמות

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ