איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  זיהום משמן משומש במוסכים

  שמנים משומשים הינם חומרים פחמימניים אורגניים או סינטטיים המהווים תוצר לוואי של תזקיקי הנפט. טיפול לקוי בשמנים משומשים מוביל לדליפתם לקרקע והזרמתם למי תהום, מה שעלול לגרום לזיהום אוויר ולפגיעה חמורה הן בבריאות האדם והן בסביבת החי והצומח לטווח הקצר והארוך. כך למשל, כל ליטר שמן משומש שהוזרם למקורות המים, מזהם לא פחות ממיליון ליטר מים. שמן משומש שדלף למערכת הביוב, יפגע באופן חמור באיכות טיהור השפכים ויביא לידי זיהום קרקע בשמן.

  הסכנה של דליפת שמנים משומשים קיימת באופן תמידי בבתי עסק מסוג מוסכים, במידה והם לא מטפלים בשמנים אלו באופן תקין. על כך, שלל גופים רשמיים העוסקים בשמירה על איכות הסביבה, מבצעים בדיקות אכיפה בחסות המשרד להגנת הסביבה בשטחם של המוסכים. המוסכים שאינם עומדים בדרישות החוק, מקבלים קנסות בסדרי גודל שונים, בהתאם לתחום וחומרת ההפרה.

  תקנות לטיפול בשמנים משומשים של מוסכים

  כל בית עסק, אשר בשטחו נמצאים סוגי שמנים תעשייתיים, הן לצורך מכירה, אחסון או שינוע, מחויב בשמירה על נהלים למניעת הדליפות על ידי טיפול מבוקר בחומרים אלה. תקנות למניעת מפגעים על ידי שמן משומש, המיועדות לכלל המוסכים בארץ, מכילות בין היתר סעיפים הבאים:

  • הצבת מתקן ייעודי לאיסוף ואחסון שמנים משומשים בשטח המוסך בצמוד לעמדת המכירה. המתקן מיועד לצרכנים המבקשים לסלק שמנים משומשים שנמצאים ברשותם.
  • סימון מתקן האיסוף באמצעות שילוט ייעודי. השלט חייב להיות בולט למרחקים ומובן לכל.
  • העברת שמנים משומשים שנאספו במתקן האיסוף לאתר פסולת ייעודי מורשה העוסק במחזור שמנים משומשים.

  לצורך פיקוח ובקרה, קבלן שעוסק בהובלתו של שמן משומש, נדרש לשמור על כל מסמך רשמי (לרבות חשבוניות וקבלות) אשר יתקבל מאתר המחזור לאחר שהשמן המשומש יועבר אל שטחו. במידה והמוסך מאחסן בשטחו שמנים משומשים בכמות שעולה מעל 5 טון, עליו לקבל היתר רעלים, על פי קריטריונים המוגדרים בחוק חומרים מסוכנים.

  זיהום שמנים משומשים במוסכים

  אי עמידה בתקנות למניעת מפגעים על ידי שמנים משומשים עלולה להתבטא בין היתר בסוגיות הבאות:

  • היעדר מתקן איסוף של שמנים משומשים או הצבה של מתקן איסוף במקום לא נכון או היעדר שילוט או שילוט לקוי למתקן האיסוף
  • מיקום או מצב לא תקני של מיכל שמן
  • גלישת שמן ממשטח מאצרה

  אחסון לקוי של צמיגים הנמצאים בשטח המוסך או כיסוי לקוי של הצמיגים, אשר עלול לגרום לפיזור חומרים רעילים באוויר. כמו כן, היעדר כיסוי לצמיגים גורם להצטברות המים, המהווים קרקע פורייה להיווצרות והתפשטות נגיף קדחת הנילוס.

  על מנת לבדוק האם המוסך אינו מזהם את סביבתו הקרובה, נהוג לבצע סקר קרקע עם תוספת של סקר מי תהום בסביבת המוסך וזאת כדי לדגם את החומרים הכימיים שקיימים בתוכם. אבחון קרקע ומקורות המים לצורך שלילה או מציאת מרכיבי הדלק בתוכם מתבצע על סמך תקנות בריאות העם (התשע”ג-4102) וערכי הסף למזהמים בקרקעות 2004.


  דיגום קרקעזיהום מי תהוםזיהום קרקעחומרים מסוכניםטיהור מי תהוםטיהור קרקעטיהור קרקע מזוהמתטיפול ביולוגיטיפול בקרקעות מזוהמותייעוץ אקולוגיניקוי קרקע מזוהמתסקר קרקעסקרי קרקעפסולת מסוכנתקרקעות מזוהמותשיקום קרקע

  איזיטופ שירותי איכות הסביבה למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   סקרי קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות

   חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות מזוהמות לפי תקן ISO-17025 ומתנהלת תחת בקרה של ISO-14001 ו-9001. בנוסף חברת איזיטופ מוסמכת ומסווגת ע”י רשם הקבלנים לביצוע חפירות בסיווג קבלני הייעודי לחפירה “ראשי 200 ג 1”. איזיטופ – החברה המובילה בפתרונות סביבה בקרקעות מזוהמות בסל שירותים מלא ובלעדי הכולל סקרי קרקע, יעוץ, ביצוע ופיקוח ופתרונות טיפול והטמנה לכל רמות הזיהום כולל שינוע.

   פתרונות טכנולוגיים לאיכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה מספקת שירותים סביבתיים ופתרונות אקולוגיים בתחום הגנת הסביבה. בסל שירותי החברה מוצעים שירותי ניהול פרויקטים וביצוע בפועל החל משלב האיפיון ותיחום זיהומי קרקע, סקרי קרקע, שירותי קידוח ודיגום, עבודות חפירה על ידי צוות מקצועים ובאמצעות כלים הנדסיים יעודיים. בכל רחבי הארץ, פינוי טיהור ומיחזור אתרי פסולת. ברשות איזיטופ עומד מערך הובלות בפריסה ארצית. תוך ניצול קווי תנועה והובלה חוזרת המוזיל באופן משמעותי את עלות ההובלה ללקוח, ומצמצם באופן ניכר את זיהום האוויר ונפח תנועה מיותר בכבישים העמוסים. איזיטופ מובלת ומנוהלת על ידי צוותים מקצועיים ומנוסים. כמוכן הצוותים מנוהלים ומבוקרים על ידי בקרת איכות מוקפדת, תקינה, מחמירה ומפוקחת.

   איזיטופ – שירותי איכות הסביבה

   איזיטופ אקולוגיה – מספקת סל שירותים סביבתיים נחוצים החל מרמת ליווי ויעוץ סביבתי, שירותי דיגום בהסמכה. איזיטופ הינה חברה המתמחה בטיפול ביולוגי INSTU ,ONSITE ,EXSITU קרקעות ובוצות מזוהמות, ביצוע שיקום וטיהור קרקעות מזוהמות ושרותי הנדסת סביבה. החברה מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה לטיפול ותפעול אתר ייעודי לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות. לרשות איזיטופ עומדים תאי טיפול בקרקעות מזוהמות בשטח טיפולי הגדול ביותר בארץ, כולל שטחי אחסון ובקרה שיכולים להכיל בו זמנים עשרות אלפי טונות של קרקעות או בוצות לטיפול ביולוגי או אחר. איזיטופ מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות יישום טכנולוגיות מתקדמות וייחודיות שפותחו על ידי אנשי החברה ומישמת בהצלחה טכנולוגיות אלו בקרקעות ובוצות מזוהמות בכל רמות הזיהום, כך שניתן יהיה להשיב אותה או להטמין אותה באתר פסולת יעודי.

   שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אנחנו עונים

   מתי צריך לעשות סקר היסטורי?

   .מתי צריך לעשות סקר היסטורי?
   המשרד להגנת הסביבה דורש לעשות סקר היסטורי במקרים בהם יש חשד לזיהום בקרקע, לדוגמא בסמיכות לאזורי תעשייה תחנות דלק וכ'ו.

   מה זה סקר היסטורי?

   סקר היסטורי הוא הליך מקיף הבוחן את הקרקע ואת אתרי הזיהום הפוטנציאליים בסביבת האתר. הסקר כולל שימושים נוכחיים וקודמים בקרקע, גובה מי תהום ועוד.

   מה אתם עושים עם קרקע מזוהמת?

   קרקע מזוהמת דורשת טיפול, הטיפול יכול להיות באתר או מחוצה לו, ישנם מספר סוגי טיפול, לדוגמא טיפול קלאסי של קרקע מזוהמת בדלקים הוא טיפול ביולוגי הכולל יצירת אקלים מיטבי והוספת חומרי תזונה לחיידקים מפרקי דלקים באתר ייעודי אליו מפונת הקרקע המזוהמת

   מה זה מסמך סביבתי להיתר בניה?

   מסמך סביבתי להיתר בניה הינו מסמך הסוקר את ההיבטים הסביבתיים של אזור מסוים על מנת שהרשות תאשר בניה במקום

   שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ