איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  זיהום מי תהום

  בימים עברו, לפני מאות או אפילו עשרות בודדות של שנים, מי התהום נחשבו כמים הצלולים והנקיים ביותר שניתן למצוא, וניתן היה להשתמש בהם באופן ישיר. עם זאת, כיום המצב שונה- בעקבות חילחול חומרים רעילים לאקוויפרים נוצר זיהום מי תהום שעלול להוות סכנת חיים כאשר צורכים את אותם מים ללא טיהור מקדים. מה הם הגורמים לזיהום של מי התהום, והאם יש דרך לשפר את המצב? לחברת איזיטופ יש את כל התשובות והם ישמחו להעניק ייעוץ מקצועי בנושא.

  זיהום מי תהום – למה זה קורה?

  מי התהום הם לרוב מי גשמים שמחלחלים מתחת לאדמה עד שהם מגיעים לשכבה ממנה הם לא יכולים לרדת ולחלחל יותר. זיהום מי תהום נוצר כאשר חומרים מסוימים שלא אמורים להיות בתוך המים, נמצאים בתוכם בעקבות העובדה שגם הם מחלחלים דרך הקרקע ומגיעים למי התהום. כך למעשה נוצר מצב בו המים מזדהמים והמערכת האקולוגית נפגעת, ולא ניתן יהיה לנצל את המים באותה מידה לשימושו של האדם, או לחילופין צריך לטהר אותם באופן יסודי.

  הגורמים לזיהום המים

  יש כמה וכמה גורמים המשפיעים על זיהום מי התהום, ובניגוד הדעה הרווחת לא כולם תלויים בגורם האנושי. הזיהום עלול לקרות גם בעקבות סחף, אבק, חול, הפרשות של בעלי חיים, פיח ועוד.

  לעומת זאת ישנם גם לא מעט גורמים שהאדם אחראי עליהם ומזהמים את מי התהום שלנו, אשר מהווים את מרבית הזיהומים.

  • חלחול של נוזלים היוצאים מהפסולת המושלכת אל הקרקע המגיע עד למי התהום.
  • שפכים עירוניים.
  • זיהום תעשייתי הנעשה בגלל שימוש בחומרים מזיקים.
  • זיהום בעקבות שימוש בחומרים שונים בחקלאות כמו דשנים וחומרי הדברה.
  • תחנות דלק.
  • שאיבת יתר של מי תהום אלו עשויים לגרום להשוואה של לחצים עם מי הים המלוחים, מה שמוביל להמלחתם של מי התהום.

  חשוב להבין שכמעט בלתי אפשרי לגלות מה הגורמים הספציפיים המשפיעים על זיהום מי התהום, וזאת בגלל הזמן הארוך שעובר עד שהזיהום מופיע מאז שהחומרים המזוהמים החלו לחלחל.

  איך מצמצמים את הופעת זיהום מי התהום?

  במהלך השנים נחקקו חוקים רבים ותקנות שונות לצמצום הופעות הזיהום של מי התהום, שאוסרים שימוש בחומרים שונים כמו חומרי הדברה ודשנים רעילים במיוחד, הרחקה של מזבלות, רפתות ולולים מאזורי האקוויפרים. צריכים סיוע בתכנון אזור המכיל חומרים רעילים שעלולים לחלחל? חברת איזיטופ פתרונות אקולוגיים תשמח להעניק שירות מקצועי בתחום לכל חברה או עסק.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ