איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  התהפכות מיכלית סולר

  אירוע חירום – התהפכות מיכלית סולר בכרם שלום, עוטף עזה

  דלקים הינם חומרים מסוכנים אשר משפיעים רבות על האיזון העדין הנמצא באדמה ובמים. כאשר ישנו חשד לפגיעה בסביבה כתוצאה מתאונה או אחזקה לקויה של מיכלים עולה גם הצורך לבדוק באופן קפדני ביותר האם מתרחש תהליך של זיהום קרקע מחלחול של חומרים מסוכנים.

  זיהום קרקע מדלקים פוגע לא רק בחלקה העליון של האדמה אלא מחלחל הישר אל הקרקעית אשר בה נמצאים מי התהום המשמשים את הציבור הרחב לשתייה. כאשר ישנה דליפה הבאה הישר ממיכל דלק, הדלק זורם בצורה אנכית מפני הקרקע ועד לאזור של מי התהום. אם כמות הדליפה קטנה, ישנה אפשרות שהדלק לא יגיע אל מי התהום ויישאר ברבדים העליונים. אך, אם כמות הדלק הדולפת גדולה, תיווצר התפשטות שלו בצורת עדשה בכל האזור שתגרום לזיהום קרקע וחלקו אף יחלחל עד למי התהום וישתלב בזרימה הטבעית שלהם.

  באזור כרם שלום שבעוטף עזה התהפכה מיכלית אשר הובילה סולר אל מקום יעדה. כתוצאה מן התאונה נוצר שפך של 20,000 ליטרים של דלקים מסוכנים אשר זיהמו שטח גדול ונרחב באזור כולו.

  חברת “איזיטופ” קיבלה את הטיפול בזיהום הקרקע באופן מיידי וצוותי הפעולה המקצועיים החלו לעבוד במטרה למנוע התפשטות רחבה יותר ולייצור מצב של שיקום קרקעות. הטיפול באירוע מסוג זה הינו טיפול סובב שעון מרוכז אשר כולל לא רק חפירה ופינוי של האדמה הרטובה בדלק

  אלא גם דיגום קרקע על ידי מעבדות מוסמכות וטיפול המשך עד למצב שבו הקרקע שוקמה לחלוטין.


  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ