איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הטמנת אסבסט

  שירותי הטמנת אסבסט צמנט ופריך באתרי פסולת ייעודיים לפי כל הדרישות והתקנות של המשרד להגנת הסביבה.

  רעילותו הגבוהה של אבק האסבסט הנוצר כתוצאה מהתפוררות הלוחות גורמת נזק אקולוגי ומהווה סכנה עצומה עבור בני האדם השוהים במחיצת הלוחות אשר לא מטופלים כראוי. בשנת 2011 נחקקו חוקים למניעת מפגעי אסבסט ואבק אסבסט-צמנט המורים על טיפול באסבסט, פירוק לוחות מתפוררים ואיסור שימוש באסבסט בבניה חדשה.

  על מנת לאפשר פעולות אלו יש צורך בפינוי נכון של אסבסט אל אתרי הטמנה ייעודיים כאשר פעולת הפינוי נחוצה ומחייבת טיפול הולם העומד בדרישות והתקנות של המשרד להגנת הסביבה. ברחבי הארץ פרושות מטמנות המיועדות לקבל את לוחות האסבסט המפורקים כחלק מתהליך שלם של טיפול בחומר זה.

  טיפול מורשה באסבסט

  כל אדם המבצע פעולה הקשורה אל פירוק אסבסט חייב להיות מוסמך לטפל בחומר זה. לפני עבודות הפינוי יש להזמין סוקר אסבסט אשר יעריך וייקבע מה הם הלוחות שאותם יש לפנות באופן מידי וכיצד יש להתחיל בעבודה. הסוקר מפקח על כלל העבודות ועורך בדיקות מקיפות ויסודיות על כל פסולת האסבסט המועברת אל כלי תחבורה סגורים הישר אל אתרי הטמנה מיועדים לסילוק אסבסט.

  פסולת האסבסט מועברת לאתרי הטמנה כאשר היא נמצאת ביריעות בעלי ריפוד כפול. הפעולה המקדימה לפירוק הלוחות היא הרטבת משטחים עתידיים במטרה שלא לפזר אבק בעת הפירוק. לאחר ביצוע עבודת פירוק יסודית מעבירים את הלוחות ואת אמצעי המיגון השונים הישר אל יריעות אטומות אשר מונעת את הפיזור של סיבי האבק ומשם אל משאיות וכלי רכב סגורים הנוסעים אל אתרי הטמנת פסולת אסבסט.

  הטמנה של פסולת אסבסט

  הליך הטמנת פסולת האסבסט נעשה במקומות נפרדים בתוך אתרי ההטמנה על מנת שלא לייצור ערבוב סיבי אסבסט עם חומרים אחרים שעלול לייצור מצב של סחף חלקיקים באוויר.

  יש לציין כי כל פעולה כזאת דורשת אישור ופיקוח מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה. פסולת אסבסט אשר אינה מוטמנת כראוי ועל-פי חוק חושפת את הציבור הרחב לסכנות של זיהום קרקעות, זיהום מי תהום אשר משמים לשתייה והתדרדרות אקולוגית נרחבת.

  חברת “איזיטופ” הינה חברה מוסמכת לפירוק לוחות אסבסט ופינויים אל אתרי הטמנה ייעודיים לפי כל הדרישות והתקנות של המשרד להגנת הסביבה.

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ