איזיטופ שירותי איכות הסביבה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  דיגום קרקע

  סקר קרקע בצפון | סקר קרקע במרכז | סקר קרקע בדרום

  חברת איזיטופ בע”מ מוסמכת ע״י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות כחברה לביצוע דיגום קרקע וערמות לפי תקן ISO-17025.

  ראשית, אנשי חברת איזיטופ מכינים תכנית דיגום המבוססת על ממצאי הסקר ההיסטורי וגם סקר גז הקרקע בה נבחרים המקומות החשודים כמזוהמים ונקבעים מיקומי קידוחים ועומקי דיגום שיאפשרו אפיון ומיפוי תלת ממדי של פלומת המזהם בתת הקרקע.

  לאחר שתכנית הדיגום מאושרת ע”י המשרד להגנת הסביבה וארגונים סביבתיים מקומיים, המומחים של חברת איזיטופ יורדים לשטח עם ציוד ייעודי ותקני לקידוח ודיגום קרקעות, ומבצעים את הדיגום בשטח.

  סיום הדיגום נערך דוח סקר הקרקע בו מפורטות תוצאות הדיגום וניתנת המלצה להמשך טיפול. טיפול זה כולל לעיתים קרובות פתרונות קצה אותם מספקת חברת איזיטופ, וכך חברתנו מלווה את הלקוח מרגע גילוי החשד לזיהום, דרך הסקר ההיסטורי, סקר גז הקרקע וסקר הקרקע ועד פתרון הקצה.

  נספח הרשות להסמכת מעבדות

  קידוחי ניסיון

  קידוחי ניסיון הם קידוחים המבוצעים בקרקע בשטח מסוים והם נעשים בהזמנה מראש על מנת לעשות הערכה של מצב הקרקע וכיצד ניתן לתכנן מעליה את פרויקט הבנייה הנדרש. קידוחי הניסיון מתבצעים על ידי חברה חיצונית, לבחירת הלקוח או בעל השטח, שלאחר מכן מעבירה את המידע ליועצי קרקעות. לאחר הקידוח והעברת הממצאים, על יועצי הקרקעות להחליט על סוג הביסוס הנדרש לשטח דבר אשר יאפשר את תהליך התכנון והבנייה. הביצוע של קידוחים מסוג זה בשילוב עם חוות הדעת של יועץ קרקעות מומחה לפני השלמת העסקה לקניית השטח, עשוי למנוע עוגמת נפש רבה כמו גם כמות לא מבוטלת של כסף.

  עוד על קידוחי ניסיון >>

  קידוחי SPT

  קידוחי SPT נעשים לרוב במסגרת קידוחי ניסיון על מנת לבדוק את הקרקע ולהבין אילו תשתיות היא יכולה להכיל. קידוחי SPT נועדו כדי לזהות את הצפיפות שבקרקע והם נפוצים וחשובים במיוחד כחלק מהבדיקה של השטח הנבחר עבור קידוחי ניסיון. ביצוע קידוחי SPT דורש מיומנות ומקצועיות רבה. ברשותה של חברת “איזיטופ” מומחים המבצעים את העבודה ומוכשרים בצורה יסודית על מנת להבין את הכלים בהם הם משתמשים עד הסוף ולהשיג את התוצאות האמינות והמדויקות ביותר.

  עוד על קידוחי SPT >>

  הנחיות המשרד להגנת הסביבה לביצוע דיגום קרקע

  הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע

  סקר קרקע הוא בדיקה פיזית של הקרקע אשר מתבססת על מידע קודם שנאסף בשלבים הראשונים של הליך הסקירה והחקירה של הקרקע. מטרתו של סקר הקרקע מקצועי הוא לאפיין באופן מלא את הקרקע ואת הסיכון הנשקף מהמזהמים המצויים בה לסביבה ולבריאות הציבור.

  להורדת הנחיות מקצועיות לביצוע סקר קרקע >>

  הנחיות לביצוע סקר היסטורי

  אפיון האתר, באמצעות עריכת הסקר ההיסטורי, מהווה גם בסיס מקצועי להליכים שונים בעלי משמעות מקצועית ומשפטית, לרבות הליכי תכנון ובניה כגון קביעת ייעוד ושימושי קרקע וכן הליכי מכירה ומיזוג של חברות ונכסים, בין היתר, במסגרת בדיקות נאותות.

  להורדת הנחיות ביצוע סקר היסטורי >>

  הנחיות בנושא ערכי סף לחומרים מזהמי קרקע

  בשנת 2004 ,פרסם המשרד חוברת הכוללת את ערכי הסף הראשוניים למזהמים בקרקעות. .עדכון הטבלה שבהנחיות אלה כולל עדכון הערכים לחומרים שנכללו בטבלאות משנת 2004 ,בתוספת של
  חומרים מזהמי קרקע נוספים.

  הנחיות מקצועיות לדיגום אוויר תוך מבני לבחינת חדירת גזי קרקע למבנה

  ביצוע דיגום אוויר תוך מבני לבחינת נוכחות גזי קרקע במבנה. ההנחיות מתייחסות להיבטים הטכניים הנוגעים לביצוע הדיגום הנדרש לפי ההנחיות המקצועיות למיגון מבנים מפני חדירת גזי קרקע.

  להורדת הנחיות לדיגום אוויר לבחינת חדירת גזי קרקע >>

  הבהרות להתקנת באר ודיגום גז קרקע אקטיבי

  הנחיות מפורטות לביצוע של התקנות באר וסקרי גז אקטיביים בהתאם להנחיות של המשרד להגנת הסביבה.

  הסמכת מעבדות לבדיקת TPH ודיגומי ערימה

  שינוי מהותי לגבי שיטת האנליזה של TPH. השינוי כולל מעבר בין שיטה 418.1 לשימוש בשיטת 8015 – EPA על מנת לאפשר ביצוע סקר קרקע מקצועי ודיגום ערימות.


  דיגום קרקעהרשות להסמכת מעבדותזיהום מי תהוםחפירת קרקע מזוהמתסקר קרקעסקרי קרקע

  שירות איכות הסביבה © כל הזכויות שמורות לאיזיטופ